Bayburt Üniversitesi’nden “Üniversitene Hoş Geldin” Konseri

  • Haberin Tarihi: 2 Ekim 2019
  • Bu haber 74 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi’nden “Üniversitene Hoş Geldin” Konseri

 

Bayburt Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının Baberti Külliyesi’nde yerel sanatçıların katılımıyla düzenlenen “Üniversitene Hoş Geldin” Konserinde öğrenciler gönüllerince eğlendi.

Baberti Külliyesi açık hava amfisinde gerçekleşen konser, “hayallerine, şehrine, geleceğine, üniversitene, kampüsüne, aramıza hoş geldin” sloganı ile Anadolu’nun her köşesinden gelen öğrencilere hitap etti.

Karadeniz başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yöresine ait halk müziklerinin seslendirildiği konserde öğrenciler halaylar çekip gönüllerince eğlendiler. Düzenlenen konserle ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencileri kucaklamak, onları kaynaştırmak ve üniversite ile kurdukları bağı güçlendirmek için düzenlenen konserin güzel bir vesile olduğunu söyledi. Geniş katılım gösteren ve sinerjileriyle Külliyeye hareket kazandıran öğrencilere, etkinlik düzenleyicilerine, sanatçılara ve sponsorlara teşekkür eden Rektör Coşkun, tüm öğrenciler için başarı dolu bir akademik yıl temennisinde bulundu.

Yaklaşık iki saat süren konserin ardından sanatçılara ve sponsorlara katılım plaketleri takdim edildi. Konserde Mustafa Serkan Yalçın ve İbrahim Siyer sahne alırken, Kürşat Bayram, Ertuğrul Koçyiğit, Ertuğrul Bayhan, Şaban Coşkun, Ahmet Çalık ve Yunus Emre Çikot orkestrada yer aldılar.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.