Bayburt Üniversitesinden İsrail ve Amerika’ya Kınama Mesajı

  • Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018
  • Bu haber 245 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesinden İsrail ve Amerika’ya Kınama Mesajı

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü Filistin’de yapılan katliam ve zulüme kaesşı İsrail ve Amerika’yı kınama mesajı yayınladı.

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan kınama açıklaması şöyle:

“Devletler arası diplomasi, toplumların can güvenliği ve yaşam standartlarını korumak için vardır. Diplomatik bir karar, sivil ve masum insanların özgürlük değerlerinin gaspı ve ölümleriyle sonuçlandığı andan itibaren kamu vicdanına, evrensel ahlaka ve beşeriyetin tarihine karşı işlenmiş bir insanlık suçudur. Amerika Birleşik Devletleri’nin uluslarası hukuk ve diplomasiyi yok sayarak; tüm kınamalara rağmen aldığı mesnetsiz ve gayrı-insani karar, yıllardır zulmü gören ve namlunun ucunda yaşayan Filistin halkına bir kez daha şehadet şerbetini tattırmıştır. Filistin Halkı, bir kez daha zalimin zulmü karşısında canını vermiş ancak özgürlük duruşu ve Peygamber emaneti olan Kudüs’ten taviz vermemiştir.

Filistin Halkının onurlu mücadelesi ve Kudüs’ün arkasında olduğumuzu deklare ediyoruz. İsrail’in vahşi ve insanlık dışı saldırısında şehit olan Filistinli kardeşlerimize rahmet, Gazi olanlara acil şifalar diliyoruz. Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’i tüm insanlık adına şiddetle kınıyoruz.”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.