Bayburt Üniversitesi’nden Büyük Başarı

 • Haberin Tarihi: 30 Ağustos 2019
 • Bu haber 279 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi’nden Büyük Başarı

Bayburt Üniversitesi mezunu öğrencileri Türkiye birinciliği ve altıncılığı elde ederek büyük bir başarı elde ettiler.

Bayburt Üniversitesi’ni üçüncülükle, Eğitim Fakültesi’ni birincilikle bitiren Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Bölümü 2018-2019 dönemi mezunu Cennet Toz KPSS sınavında PDR alanı Türkiye birincisi, Zeynep Gizem Birinci ise Türkiye altıncısı oldu.

PDR alanında 16766 aday arasında birincilik elde eden Cennet Toz, başarısında katkıları bulunan, Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’a, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Erdem’e, ayrıca tüm akademisyenlere ve öğrenci arkadaşlarına teşekkür etti.

Alınan başarılı sonuçlara ilişkin bir açıklama yapan Rektör Coşkun, derece alan Bayburt Üniversitesi öğrencileri nezdinde sonuçların KPSS sınavına giren tüm öğrencilere hayırlı olmasını temenni ederek, Cennet Toz ve Zeynep Gizem Birinci’yi kutladı. Bayburt Üniversitesi’nin KPSS sınavında başarıyı gelenek haline getirmesinin tesadüf olmadığını belirterek, akademik programların ve eğitim süreçlerinin net hedeflere yönelik tasarlandığını söyledi. Başarıda emeği geçen tüm akademisyenleri tebrik eden Coşkun, KPSS alan sınavında başarıyı yakalayan bir metodu sürece yaydıklarını kaydetti. Coşkun, dereceye giren öğrenci oranlarını arttırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Rektör Coşkun tarafından Dede Korkut Bilim, Kültür, Edebiyat ve Sanat Haftası ödül töreninde başarısı dolayısıyla ödüllendirilen Cennet Toz, Eğitim Fakültesi 2018-2019 Mezuniyet Töreninde de hatıra kütüğüne fakülte birincisi olarak ismini çakmıştı.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • mehmet ali
  30 Ağustos 2019 12:03

  tebrikler…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.