Bayburt Üniversitesinden Bal Analizi Protokolü

  • Haberin Tarihi: 22 Kasım 2017
  • Bu haber 490 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesinden Bal Analizi Protokolü

Bayburt Üniversitesi ile Bayburt Arı Yetiştiricileri Birliği arasında bal analizi protokolü imzalandı.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ile Birlik Başkanı Yaşar Ziypak’ın imzaladığı protokol sonrasında açıklama yapan Rektör Coşkun, “Üniversitemizde 5 farklı alanda bal analizi yapılacaktır. Özellikle Anzer balı ile Bayburt balı arasındaki farkı da  mukayese edeceğiz. Yani onlarda olup da bizde olmayan ne gibi unsurlar var, onları da ortaya koyacağız. Bu şekilde şehrimize ve halkımıza çalışmalarımızla katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut ise Bayburt’ta arıcılık potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, “Biz müdürlük olarak diğer çalışmalarımızın yanında özellikle arıcılık üzerine çok yoğunlaştık. Üretim artışından ziyade kalite üzerine de yine özellikle yoğunlaştık. Bayburt’un 9 vadisinde, kendi yerel isimleriyle her vadinin balının ayrı ayrı markalaşması yönündeki çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İmza törenine Rektör Coşkun’un yanı sıra, Tarım İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, Bayburt Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yaşar Siypak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hanefi Bayraktar, Bayburt Üniversitesi Araştırma Laboratuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Engin Şahin, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Yusuf Akbal katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.