Bayburt Üniversitesinde Yeni Öğrenci Kayıtlar Başladı

  • Haberin Tarihi: 3 Eylül 2018
  • Bu haber 1408 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesinde Yeni Öğrenci Kayıtlar Başladı

 

2018-2019 eğitim öğretim dönemi için  Bayburt Üniversitesi’ndeki çeşitli bölümlere yerleşen öğrenciler için kayıt süreci başladı.

3-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan kayıt işlemleri için Türkiye’nin dört bir yanından şehre gelen öğrenciler, evraklarını teslim etti. Heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler, kayıt oldukları bölüm hakkında detaylı bilgi almak için fakülte binalarını gezdikten sonra aileleri ile birlikte şehri gezdiler.  

Kayıt  işlemlerini yaptıran öğrenciler,  Bayburt Üniversitesi’ne yerleşmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Aileler ise, üniversiteyi ve şehri yakından tanımak istedikleri için eşlik ettiklerini belirterek, güven ve huzurun hakim olduğu Bayburt’a gönderdikleri evlatlarının emin ellerde olduğuna inandıklarını ifade ettiler.

Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, mevcut rakamlar göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’nin her bölgesinden ve uluslararası birçok coğrafyadan öğrenci profiline ulaştıklarını ifade etti. Yüksek ilgi ve kontenjan doluluklarının memnuniyet verici olduğunu sözlerine ekleyen Coşkun, yeni kayıt olan öğrencilere başarılar diledi. 

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.