Bayburt Üniversitesi Televizyon Kanalında Tanıtıldı

  • Haberin Tarihi: 21 Ağustos 2017
  • Bu haber 1217 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi Televizyon Kanalında Tanıtıldı

Bayburt Üniversitesi Kanal A televizyonunda yayınlanan A Plus Ekonomi programında tanıtıldı.

Kanal A televizyonunda yayınlanan A plus Ekonomi adlı programa konuk olan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Selçuk Coşkun, göreve geldiği günden buyana yapılan icraatları anlattı.

Rektör Coşkun Bayburt Üniversitesi hakkında yaptığı açıklamada 2013 yılından itibaren rektör olarak görev yaptığını belirten Coşkun, Bayburt Üniversitesinin 7 fakülte, 6 meslek yüksekokulu ve 2 yüksekokula sahip olduğunu en kısa zamanda bu yüksekokulları fakülteye çevireceklerini belirtti. Göreve geldikten sonra Aydıntepe ve Demirözü ilçelerine de meslek yüksekokulu açtıklarını ifade etti.

Yerleşkelerden, birinin şehir merkezinde diğeri ise Erzincan yolu üzerinde olmak üzere iki yerleşkeye sahip olduğunu belirterek kısa vadede üniversitenin öğrenci sayısını 15 bine çıkartmayı hedeflediklerini söyledi. Üniversitemizde doktora ve yüksek lisans programları açtıklarını, bütün bu programlara kayıt yaptıran  öğrencilerin barınma sorunlarının olmadığını, KYK yurtlarının yanı sıra özel pansiyon ve apart seçeneklerinin bulunduğunu belirtti. Kız öğrencilerimizin %40’ı, erkek öğrencilerin de  %25 ile 30’a yakın bir bölümünün KYK yurtlarında barınma ihtiyaçlarının karşılandığını, Bayburt’ta öğrencilerin barınma sorunu bulunmadığını dile getirdi.

Bayburt Üniversitesinin akademik ve idari kadrosunun 600’ün üzerinde olduğunu, öğrenci sayısının bu sene 11 binin üzerinde olacağını söyledi.

Rektör Selçuk Coşkun “ Bayburt Üniversitesi olarak biz kendi yönümüzü çizdik; organik ürünler ve sosyal bilimler alanında sesimizi duyurmak isteyen bir üniversiteyiz.  Amacımız, Bayburt’un deforme edilmemiş  arazisinde organik ürünler yetiştirerek, Bayburt piyasasına sunmak ve şehrimize, ön ayak olmak suretiyle ekonomik ve bilimsel alanda katkıda bulunmaktır ” dedi.

Öğrencilerimizin eğitim öğretimin yanı sıra Bayburt ilinin kültür,sanat ortamından ve coğrafyasından da faydalanarak, yeni bir sosyal yapı ve cazibe merkezi olan ilimizde kendilerine yeni kazanımlar sağlayacağını ve bunun Bayburt’un sonraki yıllarda  öğrenci sayısının artmasında önemli bir yeri olacağını dile getirdi.

Bayburt’un huzurlu bir şehir olduğu günümüze değin olumsuz bir haber yapılmadığını, Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan ilimizi kazanan çocuklarımızın ailelerinin gönüllerinin rahat olmasını, huzurlu ve güvenli bir şehirde eğitim gören çocukları için endişelenmemeleri gerektiğini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.