Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Onaylandı

 • Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2017
 • Bu haber 1137 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Onaylandı

Sanat ve Tasarım Fakültesi Bakanlar Kurulu Kararıyla Onaylandı. Bayburt Üniversitesi,  fakülteleri arasına Sanat ve Tasarım fakültesini de  kazandırdı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin 3 Temmuz 2017 tarihli ve 2017/10549 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla onaylanmasının kendilerini sevindirdiğini ayrıca Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin Bayburt’un kültür ve sanat tarihine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

 Sanat ve Tasarım Fakültesinde; farklı disiplinlerde eğitim verileceğini ve bu disiplinlerin Bayburt ve Üniversitemize yeni kazanımlar sağlayacağını  dile  getirdi.

Rektör Coşkun, “Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi aşamasında geçmişte olduğu gibi bugün de güçlü desteklerini   bizlerden ve şehrimizden esirgemeyen ve her fırsatta üniversitemizi daha güçlü yarınlara  taşıyabilmemiz için yanımızda olan başta  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Hemşehrimiz Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’a. YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a ve Milletvekilimiz Sayın Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu’na teşekkür ederek, yeni fakültemizin Bayburt’umuza ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • ahmet
  18 Ağustos 2017 06:06

  Teşekkürler, çok faydalı oldu. Bayburt yerlisi birçok kişi bu bölümden faydalanacaktır. Emeği geçenlerden Allah Razı Olsun

 • Cihangir
  19 Ağustos 2017 18:39

  Tarim, hayvancılık ve madenciliğin ön plana çıktığı bir il ve bölgede daha faydalı olacak fakültelerin açılmasına öncelik verilmesi doğru bir yaklaşımdır.

  Sayın Rektörün bu konuda bir başvurusu var mıdır?

 • bayburtlu düşünür
  23 Ağustos 2017 08:39

  bayburt için ilgili iktidardaki parti ve bakan ve vekillerimizden üniversitemize tıp alanında fakülteler ve mühendislik alanında fakülteler beklemekteyiz bayburt için ii bir yatırım olur

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.