Rektör Selçuk Coşkun, Merak Edilen Soruları Cevapladı

 • Albümün Tarihi: 9 Ocak 2018
 • Bu Albüm 2170 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, uzun bir aradan sonra Bayburt Medya kameralarına yaptı açıklamalarla, Bayburt Üniversitesinin son yıllarda kat ettiği mesafeyi ve kamuoyunda konuşulan ve merak bir çok soruyu detaylı bir şekilde cevapladı.

Bayburt Üniversitesi rektörlük makamında gerçeklesen röportajda cevap bulan bazı soru başlıkları şöyle:

Baberti Külliyesinin son durumu,

Baberti Külliyesiyle ilgili ulaşım sorunu,

Öğrencilerin barınma konusu,

Yaşam Merkeziyle ilgili esnafın endişeleri,

Dede Korkut kampüsü taşınacak mı?,

Üniversiteye devredilen askeri kışla ile ilgili gelişmeler,

Öğrencilerin şikayetçi oldukları konular ve beklentileri,

Mühendislik fakültesinde öğrenci sayısının neden azaldığı,

Mühendislik Fakültesi için 240 bin baraj şartı,

Üniversitede görev yapan Bayburtlu akademisyenlerin sayısı,

İlçelerdeki Meslek Yüksek Okullarındaki son durum,

Öğretim üyeleri için lojman sorunu var mı?

Hangi bölümlerde hoca bulmakta sıkıntı yaşanıyor,

Liseyi bitirmiş üniversiteyi kazanamayan geçlere önemli çağrı,

Cambridge Üniversitesinde görev yapan Bayburtlu öğretim üyesi Dr.Sinan Küfeoğlu’na verilen cevap gibi, merak edilen bir çok konuda görüşlerini ve düşüncelerini aldığımız Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’la bir saatten fazla gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • Bayburdi
  10 Ocak 2018 10:53

  Sayın Rektörümüz, çabalarınız ve tüm çalışmalarınızdan dolayı bir hemşehriniz olarak size çok teşekkür ediyorum. Çok samimi ve faydalı bir sohbet olmuş, Rabbim sizleri muvaffak eylesin.

 • selim
  10 Ocak 2018 11:29

  sayın rektörüm gerçekten bilmediğimiz bir çok konuya açıklık getirmişsiniz. üniversiteyle ilgili benzer gelişmeler konusunda sık aralıklarla kamuoyuna bilgi verecek olursanız bizleri fazlasıyla memnun etmiş olursunuz. samimi ve içtenlikle yapmış olduğunuz açıklamalardan dolayı sizi tebrik ediyor başarılı hizmetlerinize devam etmenizi temenni ediyorum.

 • ERDAL İ.
  10 Ocak 2018 11:31

  keşke siyasiler ve diğer yöneticilerde sizin gibi çıkıp her konuda açıklamalar yapabilseler bu şehrin geleceği olumlu bir şekilde değişir diye düşünüyorum. ama bayburtta bu zor gibi görünüyor….

 • Kaan
  10 Ocak 2018 11:35

  üniversiteyi kazanamayanlarla ilgili yaptığınız açıklama müthiş bir fırsattır. bu konuda bende müracaat ederek geleceğimi yönlendirmek istiyorum.
  teşekkür ederim hocam

 • Bayburt lu Salih
  10 Ocak 2018 18:59

  Sn Rektörümüze ve kendisine destek veren siyasiler başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.
  Bayburt un gelişmesi adına Üniversitenin öneminin çok büyük, olduğunu belirtmek lazım;
  Rektörümüzün, ister teknik fakülteler arasında bazı bölümler olsun ,ister sosyal bilimler fakülteleri arasında bazı bölümler olsun, ülkemiz için özellikle Bayburt için ulusal ve uluslar arası alanda Bayburt Üniversitesinin şu bölümü çok kaliteli, şu bölümde çok iyi eğitim kadrosu, şu şekilde bir ARGE faaliyetleri ve sonrasında sanayi alanında şöyle üretimler var ve diye bilecek seviye ye gelmesini arzu ediyorum.
  Meslek Lisesi ile ortak faaliyetler yaparak buranın kalitesinin artırılmasına katkı sağlamaları iyi olur.
  Üniversitenin yeni kampüsü olsun eski kampüsü içerisinde olsun Bayburt Üniversitesinin alanı içerisinde Ülkemizin yedi bölgesine ait önemli özelliklerini simgeleyen İstanbul da yapılmış olan MİNYATÜRK gibi yapıtlar yapılarak öğrencilerin sosyal manada boşluğunu almak ve rahatlatmak hem de Üniversite açısından görselliği artırmak iyi olur.
  Ayrıca MİNYATÜRK tarzı yapıtlar Bayburt genelinde de yapılıp insanların sosyal ve psikolojik manada rahatlamalarını sağlamalı;

 • Bayburtlu Salih
  10 Ocak 2018 19:18

  Sn Rektörüm üst kısımdaki yazımda belirtmeyi unuttuğum bir konu var dı o da şudur;
  Ülkemiz son dönemde gurur verici bir şekilde savunma sanayi alanında gelişmeler kaydediyor, Balyburt Üniversitesi olarak gerek yazılım alanında gerekse savunma araçları alanında üretim yapa bilecek şekilde çalışmalar yapılmalı,;
  Yapılan bu çalışma sonucunda Bayburt ta Ülkemizin doğu kısmında bulunması nedeni ile, yapılan üretimlerin stratejik açıdan doğu bölgesine sevkıyatı daha kolay olur ve tren yolunun açılması ile beraber treninin ve hava limanın yapılması ile bu alandaki ve diğer sanayi alanındaki üretimler başta Ülkemiz ve sonrasında Bayburt a faydalı olur.
  Velhasıl Bayburt Ülke ekonomisine devamlı katkı yapacak ve maneviyatını da müdafaa edecek bir şehir olmalı

 • berk
  11 Ocak 2018 18:09

  Gerçekleştirilen bu röportaj halkımızın aklında kalan sorulara cevaplar nitelikte olup, gerek Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun’un samimi olarak sorulara cevap verdiği, Bayburt için ne yapmalıyım derdinde olup bu nedenle ilimize bir şeyler katmanın peşinde olduğu görülmekte olduğu ve üniversite üzerinden bir takım fısıltıların da yersiz ve asılsız olduğu ispatlanmıştır. ilk önce hizmetlerden dolayı Bayburt Üniversitesi rektörü ve emeği geçen tüm personele bir Bayburtlu olarak teşekkürlerimi sunuyorum. bu arada gerçekten bir köprü görevi yapan Bayburt Medya ‘ya her yönüyle tarafsız olarak gerçekleştirdiği böyle bir röportajı bizlere sunduğu için de ayrıca tebrik ediyorum. bir Bayburt lu olarak anlamalıyız ki, Gerçek olan Bayburt İçin Ne yapabiliriz.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.