Üniversite Öğrencisi Plastik Borudan Köpek Mamalığı Üretti

 • Haberin Tarihi: 28 Şubat 2018
 • Bu haber 529 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Üniversite Öğrencisi Plastik Borudan Köpek Mamalığı Üretti

Bayburt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencisi  Muhammed Badur, Sokak Hayvanları için plastik borudan mamalık üretti.

Bayburt Üniversitesi  Eğitim Fakültesi öğrencilerinden “Sevdadan Kalan” isimli roman kitabıyla takdir toplayan Esmer Cebe’den sonra  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan Muhammed Badur’un “Sokak Hayvanları” için ürettiği köpek mamalığı ile üreten öğrenciler sayısını her geçen gün artıran  Bayburt Üniversitesinden söz ettirmiş oldular.

Esmer Cebe ve Muhammed Badur Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’u ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

‘Sevdadan Kalan’ isimli Romanında, İstanbul’daki popüler hayattan kaçan genç bir kadın öğretmenin, gittiği taşrada hakim olan batıl inançlarla mücadelesini ve orada aşık olduğu bir gençle kurdukları gönül ilişkisini anlatan Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencisi Esmer Cebe, çocukluktan beri dinlediği hikayelerden etkilendiğini ve eğitimin her soruna çözüm getirecek bir araç olduğu mesajı verdiğini dile getirdi. Cebe, kitabını Rektör Coşkun’a hediye ederken, Cineus Babil Kitabevinden çıkan kitabı için düzenleyeceği imza gününe davet etti.

Bir diğer örnek öğrenci Muhammed Badur ise, kendi çabalarıyla başlattığı sosyal sorumluluk kampanyasında sesini tüm yurda duyurdu ve ulusal basında yer aldı. Satın aldığı plastik borulardan mamalıklar yaparak şehrin çeşitli noktalarına yerleştiren Badur, bursundan arttırdığı parayla satın aldığı mamaları sokak hayvanlarıyla paylaştı. Üniversitenin ve Kızılay’ın destekleriyle mamalık sayısını ve mama desteğini arttırdığını dile getiren Badur, kendisine çalışmak için bir atölye tahsis eden Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne ve Rektör Coşkun’a teşekkür etti.

Öğrencilerin başarılı gayretlerinin kendilerini gururlandırdığını ifade eden Rektör Coşkun, bu tarz örnek projeleri her zaman desteklediklerini ve öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Coşkun, öğrencilerle birlikte, projelerinin gelişmesi için zaman kaybetmeden çalışmaya başlayacaklarının müjdesini de verdi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • ceyda
  28 Şubat 2018 15:07

  Siz çok güzel çocuklarsınız yüreğiniz sevgi dolu, merhametli…. Çok daha güzel işlere imza atmanız dileği ile sizleri gönülden kutluyorum…

 • fatih
  1 Mart 2018 03:54

  o hayvan birgün bayram yaptı o çok büyük bir teknoloji degil ama velakin sanki hergün karın doyuruyormuşlar gibi icat yapmışlar siz her çöp konteyynırın yanına bir hamam kundisi koyun kimse söküp alamaz yemeginin atanınını oraya döker millet biz zaten çöplerimizin kenarlarında ekmek poşeti topluyoruz sen onları küflenmeden hayvana tekrar kazandır

 • Murat
  1 Mart 2018 14:39

  Merhametli arkadaşın yüreğine sağlık Allah razı olsun. Buna proje derseniz yanılırsınız bende o zaman bu proje ile Avrupa birliğine ne zaman gireceğiz diye sorarım.
  Maalesef ki ülkemizde proje demek arkadaşın çalışmasını ayrı tutuyorum. Devlet ten para götürmenin modernize edilmiş halidir.

 • Bayburt lu Salih
  4 Mart 2018 08:32

  Genç kardeşlerimize harcamış oldukları emek dolayısıyla teşekkür eder, başarılarının artarak devam etmesini dilerim.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.