Bayburt Üniversitesi Öğrencilerinden Hayır Kermesi

  • Haberin Tarihi: 13 Mart 2019
  • Bu haber 358 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi Öğrencilerinden Hayır Kermesi

 

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü öğrencileri Topluma Hizmet Dersi kapsamında düzenledikleri Hayır Kermesinden elde ettikleri geliri hayır kurumlarına bağışladılar. 

Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Fuaye Alanı’nda gerçekleştirdikleri kermeste, kendi elleriyle yaptıkları yemekler, börekler ve tatlılar ve yer aldı. 

Kermeste uygun fiyatlar ile satışa sunulan ürünler, akademisyenler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Kermesin gelirlerini hayır kuruluşlarına bağışlayacaklarını ifade eden öğrenciler, sosyal sorumluluk bilincini düzenledikleri kermesle pekiştirdiklerini ifade ettiler. 

Dr. Öğr. Üyesi Tuba Ağırman Aydın ise, amaçlarının yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını bir nebze olsa da gidermek ve toplumda bir farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Açlık sorununun dünya üzerindeki en büyük insani felaketlerden biri olduğunu ifade eden Aydın, derste öğrenilenlerin anlamlı bir neticeye ulaşmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.