Bayburt Üniversitesi Köprü Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu

  • Haberin Tarihi: 20 Nisan 2019
  • Bu haber 629 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi Köprü Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu

Bayburt Üniversitesi Uluslararası Çelik Köprü Yarışmasında Türkiye ikincisi olarak önemli bir başarıya imza attı.

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübünün öğrencilere yönelik olarak bu yıl 13. kez düzenlediği Uluslararası Çelik Köprü Yarışmasında 24 ön başvuru arasından son 16’ya kalma başarısı gösteren Bayburt Üniversitesi GÖKKAFES ekibi, düzenlenen finallerde 2. olarak önemli bir başarı elde etti.

Bayburt Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencilerinden Furkan Yılmaz, Murat Kurtuluş, Halil Kaçar, Ahmet Maden, Abdullah Ertan ve Asiye Çoban’ın bulunduğu GÖKKAFES ekibi, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç.Dr. Musa Artar öncülüğünde geliştirdikleri Çelik Köprü Tasarımlarıyla yarışmaya katılan birçok ekibi geride bıraktı.

Proje hakkında açıklama yapan Doç. Dr. Artar, geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmada Özgür Yunuslar adlı öğrenci ekibimizin kazandığı 3. lük ödülünü hatırlatarak, İnşaat Mühendisliği Bölümünde başarı çıtasını her geçen yıl yukarıya çektiklerini gelecek yıl ise ilk sırayı almayı hedeflediklerini söyledi. Artar, “Yarışmaya katıldığımız köprü ile gün doğumunu sembolize ederek atalarımızın Çanakkale Zaferinden ilham aldık. Atalarımızın bizler için çektikleri sıkıntılar sayesinde aydınlık geleceğe ulaşmış durumdayız. İnsanların karanlık zor günlerde umutlarını asla kaybetmemeleri, asla pes etmemeleri ve mücadeleye devam etmeleri gerekiyor. Her gecenin bir sabahı, her karanlığın ise bir aydınlığı olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz.

Ödül kazanmanın kendilerini memnun ettiğini dile getiren GÖKKAFES öğrenci ekibi ise, kolektif dayanışma ve güçlü danışmanlığın başarıyı getirdiğini ifade ettiler.  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanefi Bayraktar’ın önemli projelere destek verdiklerini ve yarışmalara katılımı teşvik etmelerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.