Bayburt Üniversitesi Karadeniz Kariyer Fuarına Katıldı

  • Haberin Tarihi: 13 Mart 2019
  • Bu haber 570 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Üniversitesi Karadeniz Kariyer Fuarına Katıldı

 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde organize edilen Karadeniz Kariyer Fuarına Bayburt Üniversitesi öğrencileri iki gurup halinde katıldı.

Trabzon Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumunda gerçekleşen organizasyon, Karadeniz Bölgesinde bulunan 12 paydaş üniversite öğrencilerinin sektörün yıldızlarıyla doğrudan etkileşme olanağı sundu.

150 büyük firmanın sunumlarının ve etkinliklerinin yer aldığı fuara, Bayburt Üniversitesi iki gurup halinde 153 öğrenci ile katıldı. “Yetenek Her Yerde” sloganıyla hayata geçirilen fuarda öğrencilere danışmanlık yapan Bayburt Üniversitesi Kariyer Merkezi Koordinatörü Dr.Öğr.Üyesi Ömer Yazıcı, girişimci ruh taşıyan bir öğrenci grubunu sektörün lokomotifleriyle buluşturduklarını söyledi. Fuarda Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’u temsilen bulunan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek ise, sektörde faaliyet gösteren tüm hizmet grupları ve üreticilerin stant açtığı fuarın, firmalar ve öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olduğunu dile getirdi. Şimşek, birçok öğrencinin bu fuar vesilesiyle hayalini kurduğu şirkette çalışma fırsatı bulacağına inandıklarını söyledi.

Gençlere başarısız olmaktan korkmamaları gerektiğini söyleyen Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu; “Başarı, sıkı çalışmayla üstesinden gelinmiş başarısızlıktır. Büyük yolculuklar küçük adımlarla başlar. Girişken olun, yeniden deneyin. Eski köye yeni adet getirin. İcat çıkarın. Sakın ola ki, başladığınız işlerde yaptığınız şeyler size zor gelmesin. Kolaya kaçmayın, yüksünmeyin. Yolun başında hemen umudunuzu yitirmeyin. Sizlere verilen bu güzel imkânları en iyi şekilde değerlendirerek ulaşmak istediğiniz başarıya odaklanın. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Fuara, ev sahibi Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi dışında, Amasya Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Tokat Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi’nden öğrenciler katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.