Bayburt TSO Yeni Bir Hizmeti Hayata Geçirdi

 • Haberin Tarihi: 27 Nisan 2018
 • Bu haber 454 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt TSO Yeni Bir Hizmeti Hayata Geçirdi

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Seyhan, Bayburt’ta sayısal takograf kartı basımı ve dağıtımı hizmetini hayata geçirdiklerini açıkladı.

Oda başkanı Seyhan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ulusal ve uluslararası karayolu taşımacılığı yapan araçlarda kullanılan Takograf Cihazlarında kullanılan takograf kartları için ilimizde şirket sahipleri ve sürücülerin bu hizmeti artık il dışına çıkmadan odamızdan temin edebileceklerini duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Kısa bir süre önce başladığımız hazırlıkları bitirmiş ve altyapıyı hazır hale getirmiş bulunuyoruz. İlimizde takograf cihazı kullanan ve sürücü kartlarını il dışından temin etmek zorunda olan işletmelerin önemli bir ihtiyacını artık il dışına çıkmadan odamızda karşılayacağız.

Nefes kredisi ile düşük faiz ve uygun vadeli geri ödeme imkanı sunarak ilimiz özel sektörüne nefes aldırıyoruz

Ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere; “TOBB NEFES KREDİSİ’’ adı altında  ilimizde de şubeleri bulunan 4 bankayla ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında protokol imzalanmıştır. Biz de projeye Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası olarak kaynak aktararak, Odamız üyelerinin krediden faydalanma imkanı sunuyoruz.

Bu süreçte;

-Kredi, ilk 6 ay geri ödemesiz (ilk 6 ay sadece faiz ödemeli)  takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere, toplam 18 ay üzerinden kullandırılacaktır.

-Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,99, yıllık % 11,88’dir.

-Bankalarca alınacak masraf, kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlı olacak olup; 51,00 TL.’nin üzerinde masraf alınmayacaktır.

-Odamız kredi azami limiti (grup iştirakleri dahil) 100 bin TL.’dir.

-Bu doğrultuda; KOBİ’lerin Nefes Kredisi’ne başvurabilmeleri için öncelikle Odamız Muamelat Müdürlüğü’nden odamız faal üyesi olduğuna ilişkin belge almaları gerekiyor.”

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  27 Nisan 2018 16:08

  Sn Başkan bir Bayburt lu vatandaş olarak , sizin isim Ticaret olan ve Peygamber efendimizin de buyurdukları gibi, rızkın onda dokuzu ticarettedir (tabiki helal ticaret) sözünü düstur edinerek , artık Bayburt ta da üretim olmalı bizlerde Ticaret odası olarak elimiz taşın altına koyarak,Bayburt ta ne tarz bir üretim yapa biliriz diye projeler ortaya koymanızı bekliyorum bir Bayburt lu olarak, ki sizlerinde bunu yapabilecek bir vasıfta olduğunuzu düşünüyorum.
  Mesela:
  1- Ticaret odası,özel idare ve Bayburt un muhtelif bölgelerinde, beş ile on köyün ortak noktasında olacak şekilde ve buradaki köylülerim izinde hissedar olabilecekleri süt ve besi çiftlikleri kurulup ve aynı zamanda burada çalışacak personelinde köylülerimize, arkadaşlar burada 30-40 kişi çalışacak, her köye bu sayıyı böleceğiz, şu kadar sayıda çalışacak personel sizin köye düşüyor, bu personelde Bayburt dışında olup durumu müsait olmayan aileler bulun geri dönüş yapsın kendilerine burada lojmanda tehsis edelim, köyünde kalmak isterse ayrıca kendisine 2-3 adet büyük baş hayvan verelim, çalışsın;
  Bu şekilde Bayburt un dört bölgesinde bu projeden faaliyet oluşsun bir çiftlikte 30 kişi çalışsa toplam 120 personel, dört kişilik ailesi ile 480-500 kişilik bir nüfus gelmiş ve bu çiftlikler Bayburt un bölgenin et süt ihtiyacına cevap verir, bu köylerde kullanılmayan arazilerde sahiplerinden 10 yıllığına kiralanır kara geçtikçe hisseler köylülere satılır ve profesyonel yönetimler oluşturularak denetimleri sağlanır ve devamlılığı oluşturulur,en azından etrafımızdaki 5 ile 10 ilin et ihtiyacını neden karşılayacak tesisleşme olmasın
  2-Bayburt ta en önemli ihtiyaç olan TREN YOLUNUN BAYBURT TAN GEÇEREK Karadeniz limanı na ulaşmasını sağlamak, bu sayede Ticaret odası olarak hem Bayburtlu, Trabzonlu,Rizeli.Artvinli,Giresunlu önce bölge insanı ardından yurt içi ve dışı müteşebbisler TREN in gelmesi ile ne tür yatırımlar yapılabilir diye fizibilite çalışması yaparak sanayiciler ile görüşülerek TREN yolunun olması nedeni ile yatırım için çekim gücü oluşturulur.
  3-Aselsan ve diğer savunma sanayimiz ile görüşülüp Bayburt üniversitesinin ve sanat okulunun ve Bayburt esnafının oluşturacağı tesisleşme ile, projelere katılabilir ve üretime katkı sağlamış oluruz.
  YİNE TREN YOLU LAZIM
  4-Daha önceki dönemlerde Milletvekili adayımız Mehmet ASLAN beyin projeleri arasında Bayburt etrafında bulunan madenler ile ilgili çalışması var idi, bu imkan var ise bunlar ile ilgili planlama yapıla bilir ve bunlara TİCARET SANAYİ ODAMIZIN ÖNCÜLÜK YAPMASI ÇOK ÖNEMLİ

  YİNE BU PROJELERDE DE ” TERN YOLU LAZIM ”
  Aklıma gelenler bunlar, şimdi den HAYIRLI OLSUN

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.