Bayburt, Temsili Gösteriyle Bir Asrı Geride Bıraktı

  • Albümün Tarihi: 21 Şubat 2018
  • Bu Albüm 3870 defa okundu.
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 

Bayburt’un bir asrı geride bıraktığı düşman işgalinden kurtuluş töreninin temsili gösterileri Cumhuriyet caddesinde gerçekleşti.

Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan etkinlik, Cumhuriyet caddesinde mehteran takımı, temsili milis güçleri, atlı spor kulüplerinin geçiş töreni ile devam etti.

Protokol konuşmalarında Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına erişmiş olmanın gururu ve mutluluğunun yaşandığını söyleyen Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan,

“Bu günler bizleri gururlandıran, mutlu eden şanlı tarihimize yeniden bir göz atmamızı, neler yaşadığımızı, nerelerden, nerelere geldiğimizi, hangi mücadeleleri verdiğimizi bir kere daha gözden geçirmemize vesile olan günlerdir. 2023 hedeflerine, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına doğru yol alıyoruz. İnşallah 2023 yılında da cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte, bütün milletimizle icra edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmalarının ardından Ermeni Mezaliminde yaşanan acılar temsili olarak sahnelendi. Daha sonra Erzincan Belediyesi Mehteran takımı ve Bayburt Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle Cumhuriyet caddesindeki etkinlik sona erdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törene Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Hayri Tacın, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Fatih Cemal Kiper,  İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak, siyasi parti temsilcileri, il dışında bulunan Bayburt dernek Başkanları, kurum müdürleri,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.