Bayburt Tarımında Gece Eğitimleri Tekrar Başlıyor

  • Haberin Tarihi: 8 Ocak 2019
  • Bu haber 246 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Tarımında Gece Eğitimleri Tekrar Başlıyor

 

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kış aylarında geleneksel hale getirilen gece eğitim toplantıları yeniden başlıyor.

Çiftçilerin iş yoğunluğunun az olduğu kış aylarında köylerde yapılan gece eğitimlerinin çok önemli olduğunu belirten Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulkadir Karabulut yaptığı açıklamada; “Çiftçilerimizin yetiştiricilik ve üretimle ilgili teknik konularda, devletimizin destek ve teşvikleri hakkında bilgilendirilmesi bunun yanında sorunların yerinde tespit edilmesi çok faydalı oluyor. Özellikle son yıllarda Sayın Valimizin başkanlığında programlı bir eğitim formatına dönüştürülen gece eğitim toplantılarımızın çok somut katkılar sağladığını bizzat gördük. Yapılan bu eğitim ve bilgilendirme çalışmaları neticesinde Bayburt, Bakanlığımız ahır projelerinden en fazla yararlanan iller arasında yer aldı. Yine geçen yıl buzağı ölümlerinin azaltılması teması kapsamında köylerimizde 90 gün içerisinde 180 gece eğitim toplantısı yaptık ve bu çalışmalarla İlimizde buzağı ölümlerinin % 16’lardan % 6’lara düşürüldü. Yani yıllık olarak yaklaşık 10 milyon TL’lik bir kazanım sağlanmış oldu. Bunun yanında tarımla ilgili her konuda bu eğitim çalışmaları çiftçilerimiz nezdinde ciddi anlamda karşılık bulmakta ve fayda sağlamaktadır. Bizim açımızdan ise yaptığımız çalışmaların sahadaki etki analizini yapmamıza imkan sağlıyor. Bu doğrultuda 2019 yılı için planlanan eğitim çalışmalarımızı Sayın Valimiz katılımı ile bu hafta Çayıryolu köyümüzden başlatacağız inşallah. “100 günde 200 eğitim toplantısı” hedefi ve “yerinde eğitim yerli üretim” sloganı ile tüm köylerimizde tüm yetiştiricilerimize ulaşmayı hedefliyoruz.”

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.