Bayburt Tarımına 2 Yeni Makine Daha Katıldı

  • Haberin Tarihi: 31 Ekim 2018
  • Bu haber 334 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Tarımına 2 Yeni Makine Daha Katıldı

 

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Ortak Makine Parkı Projesi kapsamında İl Özel İdaresi bütçesinden Ekim Mibzeri ve Gübre Dağıtma Römorku alarak mevcut makine parkına dahil etti.

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulkadir Karabulut yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu kapsamda 2014 yılından beri yürüttüğümüz proje kapsamında üreticilerin hizmetine birçok tarım alet ve makinesi sunulmuş olup, 2018 yılında makine parkı ailesine iki yeni makine katılmıştır. İlimiz çiftçilerinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda Bayburt İl Özel İdaresinin katkısıyla alımını gerçekleştirdiğimiz ve proje bünyesine kattığımız Ekim Mibzeri ve 8 Ton kapasiteli Gübre Dağıtma Römorku üreticilerin hizmetine sunulmuştur. Yeni alınan makinelerle 27 araca ulaşan makine parkı üreticiler tarafından ekim ve hasat dönemlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Makine parkı çiftçilerimizin ekonomik olarak almakta güçlük çektikleri makineleri kullanmalarına imkân tanımakla beraber yeni tarım metot ve tekniklerinin benimsenmesinin önünü açmaktadır. Makine Parkından faydalanmak isteyen üreticiler Müdürlüğümüze müracaat ederek tarım alet ve makinelerinden faydalanabilirler.”

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.