Bayburt Tarım Yerleşkesinde Geriye Sayım Başladı

 • Haberin Tarihi: 9 Kasım 2019
 • Bu haber 74 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Tarım Yerleşkesinde Geriye Sayım Başladı

Bayburt’ta yapımı üç etap olarak planlanan Tarım Yerleşkesi Projesi kapsamındaki canlı hayvan pazarı ve kesimhane inşası devam ediyor.

40 Milyon TL maliyetli tarım yerleşkesinde öncelikli olarak canlı hayvan pazarı ve kesimhanenin 2020 yılında tamamlanarak faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.

Tarım ve hayvancılık sektöründe il ekonomisine önemli katkı sunması beklenen tarım kompleksinin içerisinde, mezbahane, zahire pazarı, teknik alan, hayvan konaklama birimleri, paket arıtma ünitesi, dezenfeksiyon alanı, müşahede binası, büyükbaş hayvan ahırı, küçükbaş hayvan ağılı, idari bina, at ahırı, kaba yem deposu, , veteriner binası, saman satış pazarı, tahıl deposu, deri toplama merkezi, gübre toplama alanı ve antrenman parkuru bulunacak.

Havaların sıcak gittiği bu günlerde, tarım yerleşkesinin önemli bir bölümünde asfalt yapım çalışmaları devam ediyor.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Hasan Basri
  9 Kasım 2019 15:08

  Artık tamamen gurbet olan bir Bayburtlu olarak her gün mutlaka internetten bütün yerel gazeteleri takip ediyorum. Bayburt gerçekten son dönemlerde her bakımdan gelişiyor ve modern bir şehir oluyor. Emeği geçen her kese teşekkürler. Bu arada en güzel, doyurucu içerik ve görselleri sunan Bayburt Medyayı da ayrıca kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim. Prof Dr. Hasan Basri Karadeniz

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.