Bayburt, Saray Bahçesine Ne Zaman Kavuşuyor?

 • Haberin Tarihi: 27 Eylül 2018
 • Bu haber 611 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt, Saray Bahçesine Ne Zaman Kavuşuyor?

 

Bayburt Belediyesi tarafından şehir merkezi hükümet meydanında 2016 yılında yapımına başlanan Saray Bahçesi projesi 2018 yılı içerisinde tamamlanarak halkın hizmetine sunulması için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. 

Saray Bahçesi projesiyle birlikte yapılan 141 araçlık kapalı otopark projesi yapımı tamamlanarak kısa bir süre önce hizmet vermeye başladı. Kapalı otoparkın tamamlanması sonrası üst kısmında başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.  

Saray Bahçesi yapımı tamamlandığında proje kapsamındaki sosyal donatıların bulunduğu bir alan hayata geçirilmiş olacak.  

2018 yılı içerisinde tamamlanacak olan ve  Haşlak İnşaat tarafından yapımı devam eden Saray Bahçesinin peyzaj tasarım projesi görüntülerine bakıldığında, Bayburt şehir merkezinin yakında farklı ve mütevazi bir sosyal alana kavuşması bekleniyor.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  28 Eylül 2018 10:13

  Saray bahçesi projesinin maket hali güzel görünüyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
  Bu projenin içerisine Türk Telekom binasının, Halk eğitimin alanın ve Bayburt merkezde dev kule olan büyük binanın yıkılıp Saray bahçesi alanı içerisinde olması daha iyi olurdu.
  Projenin ayrıntılarının tam olarak nasıl olduğunu bilmediğimiz için bu şekilde bir yorum yazmak durumunda kaldım.
  Ayrıca Türk Telekom binasının şu an da inşasına başlanan, fakat kanaatimce yapım yerinin uygun olmadığı Hükümet binasının yeri, Polis okulu halinde iken yıkılmadan önce kendilerine devredilip, şu an ki Telekomun yeride Saray bahçesi içerisine rahatlıkla alınırdı, aslında vakit geçmiş değil yine devir işlemi yapılıp şu an ki hali ile Telekom kendi projesini yaparak bu alana binasını yapa bilir ve yeni Hükumet binası da eski sanayi komple kamulaştırılıp, yeşil alan haline getirilip, Bayburt için ve ülkemiz için önemli şahsiyetlerin heykelleri yapılıp veciz sözleri yazılıp, ayrıca Bayburt için şehir meydanı yapıla bilir.
  Bu alan da, tıpkı eski terminal ve hal bölgesinde yapılan gereksiz betonlaşmadan ise estetik bir yeşil alan ve şehir parkı olması daha iyi olur. Eski sanayi içerisindeki kamulaştırma karşılığı TOKİ ye başka alanlar gösterile bilir.

 • doğrucu
  28 Eylül 2018 11:36

  3 Yıldır devam eden bir proje ve hala daha ne zaman biteceğide muallakta olan bir konumdaki yerin haberinizde bu yılın sonunda bitirileceği söylensede artık inandırıcılığı kalmadı…..türkiyenin hiç bir yerinde 3 yıl devam eden belediye çalışması yok….istanbulda denizin altından 127 metre derinlikten 14 km uzunlukta çift tüp gidiş geliş yönlü tünel tüpler yani avrasya tüneli 2 yılda biterken…… biz hala bayburtta otopark bitti sıra üstünün peyzajı hikayesini yıllardır dinliyoruz… ayıptır…günahtır..bu milletle dalğa geçmeyin…..bu firma 3 gün çalışıyor 25 gün iş yapmayan..işcilerini çalıştırmayan bir firma..
  1 ay çalışıyor 4 ay yatıyor…….haber yaptığınız günlerde yani 20 gündür bu sahada kimsenin çalıştığı yoktur……..bayburtun en değerli merkezi yerinde belediyenin yüz akı olacak bir çalışmanın hala bitmemiş olması sorumsuzluk ve sahipsizlik sorunu yaşadığımızın göstergesidir…. kış gelmiş ne zaman bitecek……..berlin duvarı gibi caddeleri bölmüşsünüz kimsenin bir çivi çaktığı yoktur…. .başka şehirlerde bu işler en fazla 3 ayda yapılıyor ve halkın hizmetine sunuluyor……ama bayburt olunca 3 yıl 5 yıl sürüyor….belediye başkanın tekrar aday olma düşüncesi varsa bu işi 1 ay içinde tamamlatması gerekiyor…firma çalışmamış bu mazaret değil….o zaman takipcisi olun ve işin bitmesini sağlayın….

 • gül
  29 Eylül 2018 10:45

  doğrucu kardeşimize katılıyorum geçen sene bitmesi gerekirken halen devam ediyor ve bu park bu sene içerisinde bitmezse ( bu çalışmayla zaten bitmeyecek ) belediye başkanlığı seçimlerinde zor bir sürece etki edecektir,firma ve çalışanlar 3 gün çalışıyor 10 gün hiç kimse çalışmıyor, çalışan sayısı zaten toplam 3 kişi veya 5 kişi yeterince denetimi yapılmıyor ve ilgisiz davranıyorlar,

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.