Bayburt Polis Eğitim Merkezi Hizmet İçin Gün Sayıyor

 • Haberin Tarihi: 19 Ekim 2018
 • Bu haber 764 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Polis Eğitim Merkezi Hizmet İçin Gün Sayıyor

 

Bayburt’ta 2017 yılında yapımına başlanan Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Yurdu kısa bir süre sonra öğrencileriyle buluşuyor. 

Tamamlanan inşaatı ve çevre düzenleme çalışmaları devam eden Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulunan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan POMEM Müdürü Ufuk Sami Günel’den çalışmalarla ilgili bilgi aldı.  

Yaklaşık bin kişi kapasiteli tamamlanan yurt binasının çevre düzenleme işlerinin de bir kaç gün içinde bitirileceğini, öğrenci alım sürecinin başladığını ve bir ay sonra yeni polis adaylarının eğitim almaya başlayacağını söyleyen Vali Pehlivan şunları söyledi, “Öğrenci Yurdunun çevre düzeni çalışmaları devam ederken, diğer taraftan da eşyaların yerleştirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Çevre düzenleme çalışmaları da İl Özel İdare ekibiniz tarafından bir kaç gün içinde bitirilecek. Bununla birlikte merkezimizin Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi olarak dönüştürülmesine yönelik süreç de devam ediyor. İl Özel İdaresi olarak yaklaşık 45 dönümlük bir yer tahsisi gerçekleştirdik. Polis özel harekat adaylarımız için bu bölgede ülkemizin en modern parkurlar, spor ve diğer eğitim alanlarının yer alacağı proje bitmek üzere. Projenin tamamlanmasıyla yapım ihalesi de gerçekleştirilecek ve burası tam donanımlı bir Polis Özel Harekat Eğitim Merkezi haline gelecek.” 

Vali Ali Hamza Pehlivan’a incelemeleri sırasında Bayburt POMEM Müdürü Ufuk Sami Günel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  21 Ekim 2018 08:58

  1997 yılında Polis Okulu açılışı olmuştu Bayburt ta, yani 20 yıldır bir türlü müstakil bir konumda değil idi, şimdi müstakil bir konuma kavuşması gayet güzel oldu.
  Geçte olsa faaliyete geçmesi güzel oldu, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.