Bayburt OSB’ye Organik Tarım Sektöründe Yatırım Geliyor

  • Haberin Tarihi: 31 Aralık 2018
  • Bu haber 347 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt OSB’ye Organik Tarım Sektöründe Yatırım Geliyor

 

Bayburt Organize Sanayi Bölgesi’nde devam eden yatırımlara tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösterecek yeni bir firma daha katılıyor.   

Bayburt’ta cazip fırsatlar sunan Bayburt Organize Sanayi Bölgesi aldığı yatırımlara her geçen gün bir yenisini ekliyor. OSB’de inşaatı devam eden fabrikaların yanı sıra yeni yatırımlar için girişimciler yer tahsis talebinde bulunmaya devam ediyor.  

Daha önce yerli yapı kimyasalı, havalandırma sistemleri ve plastik boru imalatı için tahsis anlaşması gerçekleştirilen firmalara ek olarak tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösterecek yeni bir firma daha OSB’den yer tahsisi talebinde bulundu.

Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık firması yetkilileri konuyla ilgili olarak Vali Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret etti. Vali Pehlivan makamında görüştüğü MÜSİAD Başkanı Erdal Şentürk, firma temsilcileri Remzi Dursunkaya ve Rıdvan Sağdıç’tan yatırım hakkında bilgi aldı. 

Bayburt’un organik tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olduğunu ve bu konuda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde çok önemli projelerin hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Pehlivan, “Organik Üretim” faaliyetlerini profesyonel bir anlayışla ele alması bakımından faydalı olacağını belirtti. 

Firma sahipleri Remzi Dursunkaya ile Rıdvan Sağdıç ise Vali Pehlivan’a yatırımlara ve yatırımcılara göstermiş olduğu yakın ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. 

Ziyarete ayrıca MÜSİAD Bayburt Başkanı Erdal Şentürk ile Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Durgut ve Nihat Güven Purut da katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.