Bayburt Ortaokul Öğrencilerinin Projeleri Yoğun İlgi Gördü

  • Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2019
  • Bu haber 360 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Ortaokul Öğrencilerinin Projeleri Yoğun İlgi Gördü

 

Bayburt Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları TÜBİTAK Bilim Fuarı sergisi yoğun ilgi gördü.

Öğrenciler tarafından 3 ay boyunca hazırlanan projelerin yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisine öğrencilerin yanı sıra veliler ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Okul bahçesindeki sergide 76 öğrenci tarafından üretilen 40 proje sergileniyor.

Konuya ilişkin bilgi veren Okul Müdürü Mahir Pamukçu, 36 öğretmen nezaretinde 76 öğrencinin 40 adet proje hazırladığını belirtti.

Projelerin 3 aylık yoğun bir çalışmanın ürünü olduğunu da sözlerine ekleyen Pamukçu şunları kaydetti:

“Öğrencilerimizin hayata farklı şekilde ve pencerede bakış açılarını ve bilim adamları yolunda gelişmelerini kaydettik.  Gençlerimiz artık fikirleriyle, düşünceleriyle bizleri şaşırtacak noktada. Beklediğimizin üzerinde aşama kaydediyorlar. Ben kendilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Ayrıca sergimize yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara da teşekkür ediyorum”dedi. 

Sergiye İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu’nun yanı sıra şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.