Bayburt Organize Sanayisine Trabzon’dan Yatırım Geliyor

 • Haberin Tarihi: 21 Mart 2018
 • Bu haber 532 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Organize Sanayisine Trabzon’dan Yatırım Geliyor

Bayburt Organize Sanayi Bölgesi’ne Trabzon’da faaliyet gösteren Darıca Un Sanayi, yem kırma tesisi yatırım için geliyor.

Darıca Un Sanayi Yönetim Kurulu üyeleri Cesur Gerigelmez ve Ahmet Güner Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ile görüştü. Görüşmede yatırım hakkında bilgi veren Gerigelmez, projede bir hedeflerinin de lisanslı depoculuk faaliyeti yaparak, Bayburt’taki hububat üreticilerinin ürün depolama konusundaki sıkıntılarını çözmek olduğunu söyledi.

Mayıs ayında temeli atılacak olan tesisin en geç 2019 yılında tam kapasite ile hizmete girmesi planlanıyor. Yatırımla ilgili bir değerlendirme yapan Vali Pehlivan, “Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal’ın destekleriyle OSB’mizde altyapı çalışmalarını nihai aşamaya getirdik. Bölge içindeki yatırımları artırmak için görüşmelerimizi artırarak devam ettiriyoruz. Bu bağlamda görüştüğümüz Darıca firması, yem kırma tesisi ve silo yatırımı yapmayı planlıyor. Bu yatırım Bayburt’un tarım ve hayvancılık potansiyeline katma değer oluşturacak şekilde icra edilebilmesine inşallah katkı sunacaktır.”dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  21 Mart 2018 14:42

  Yatırım için gelen işletmecilere teşekkür ediyor ve devamını bekliyoruz.
  Sayın Bayburt yerel yöneticilerimiz;
  Sn Cumhurbaşkanımız ve tüm zamanlarda hükumet eden devlet yöneticileri ne yapmıştırlar, ulusal ve uluslar arası yatırımcıları ülkemize yatırım yapmaya teşvik etmeye çalışmışlardır, bizler de Bayburt olarak teşvikler olsun, yerel kolaylıklar olsun, nasıl suna biliriz ve Bayburt ta bulunan ticaret erbabı, Bayburt dışında olan Bayburt lu ticaret erbabı olsun, çevre iller ve ülke sathında yatırım düşünen herkese kolaylık sağlayıp. Bayburt un yatırım portföylerini ve ekonomik girdilerini artırmaya çalışmalıyız;
  Ayrıca bu faaliyetleri en kısa zamanda genişletip, bir an önce TREN in Bayburt tan geçmesini sağlamalı ve artık ihracat yapan bir BAYBURT ortaya çıkarmalıyız.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.