Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin Genel Başkanı Belli Oldu

  • Haberin Tarihi: 20 Ocak 2019
  • Bu haber 543 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin Genel Başkanı Belli Oldu

 

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katıldığı Olağanüstü Genel Kurulunda Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin yeni Genel Başkanı Hicabi Durmuş oldu. 

20 Ocak 2019 Pazar günü gerçekleşen ve 314 oyun kullanıldığı Olağanüstü Genel Kurulunda 161 oy alan Hicabi Durmuş Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Genel Başkanı oldu. 

Hicabi Durmuş ve Rahman Can’ın yarıştığı Olağanüstü Genel Kuruluna TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’da katıldı.

Dernek yönetimi ve üyeleri tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan ve Bayburtlulara olan sevgisini dile getiren Binali Yıldırım yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bayburtlu ister de hayır diyebilir miyiz? Ne diyor halk ozanımız. ‘Bir yanım Erzincan benden Bayburtlu.’ Bayburt, Rus işgaline karşı Kop’ta geçilmez demiş ve orada onları durdurmuş. Ama şimdi Kop geçiliyor. 6 bin metrelik iki tane tünelle geçiliyor. Sandık kurulmuş, oylar atılmış, böyle sandıklar kurulacak. 31 Mart’ta kurulacak seçimde Bayburt ne diyor. Dernek kurmak sorumluluk duygusu, memlekete sahip çıkma sevdasıdır. Bayburtlular sahip çıktınız ve bugünlere taşıdınız. Bu yaptığın işi çok anlamlı buluyorum. Bunlar para kazandırmaz. Dernekçilik fedakarlık demektir, dernekçilik bir menfaat kapısı demek değildir. Bayburt her zaman bizim yüzümüzü güldürdü, bayrağımızı indirmedi, ezanlarımızı dindirmedi Allah hepinizden razı olsun.” dedi. 

Ziyarette Yıldırım’a Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır eşlik etti. 

Açılan sandıklardan Hicabi Durmuş’a 161 Rahman Can’a ise 153 çıktı. 161 oy alan Hicabi Durmuş, Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin yeni Genel Başkanı oldu. 

Bayburt Kültür ve Yardım Derneğinin başkanlığını yapan Faruk Kılıçaslan 5 yıldır sürdürdüğü Genel Başkanlığı Hicabi Durmuş’a devretmiş oldu.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.