Bayburt, Karadeniz’de Zamanın İzleri Projesinde

 • Albümün Tarihi: 5 Mart 2019
 • Bu Albüm 627 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

 

Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Bayburt, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerinde Kültür Envanteri Projesi kapsamında “Zamanın İzleri Bayburt” isimli görüntüler yayınlandı. 

Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, yaklaşık iki yıl süren özenli ve kapsamlı bir çalışmayla Doğu Karadeniz’in sekiz şehrinin kültür envanterini çıkardı. Bu çalışmalar sonrasında illere ait görüntüler yayınlandı. Bun görüntülerde “Zamanın İzleri Bayburt” isimli iki benzer görüntü de yer aldı. 

İki yıl içerisinde Karadeniz’de Zamanın İzleri – Karadeniz Kültür Envanteri Projesi kapsamında Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon şehirlerinde 5.697 adet taşınmaz kültür varlığı kayıt altına alındı. 

Bayburt’taki çekimleri sonbahar dönemine rastlayan iki benzer tanıtım videosunun 10 dakikalık bölümünün metnini Ayşe Şener’in yazdığı ve Mazlum Kiper’in seslendirdiği görüntülerde Bayburt Kalesi ağırlıklı olarak yer alıyor. 

Karadeniz’de Zamanın İzleri – Karadeniz Kültür Envanteri’nin tüm verileri işlenerek Karadeniz.gov.tr adresinden yayınlanıyor.

 

 

 

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • muhterem yücesoy
  5 Mart 2019 10:18

  çekim yapılırken( dokapa ) neden yardımcı olunmadı,tanıtım eksiklerle dolu,??,çımağıl ve buz mağarası,
  -tarihte ilk gazi.!! unvanı olan ,abdülvehhab gazi-bamsi, bey böyrek,duduzar–y.kırzı köyündeki ,şehitlik ana–molla fenari hocası m.ekmelüddin baberti,a.kırzı–berne, balca köyü”hz.ali.oğlu türbesi—haho,
  saruhan köyü kalesi,ve 50 tonluk dikili top taşı(ali taşı),doğal alabalık.vb.vb.il kültür ve türizm müd,
  ve yetkililere özellikle duyrulur,saygı ile,selamlar.,bayburt hepimizin.!!!.
  ……………………………………………………HATIRLATMA SAYGI İLE……………………………………………………………………

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.