Bayburt KADEM’den Diyarbakır’da Oturma Eylemine Destek

 • Haberin Tarihi: 12 Eylül 2019
 • Bu haber 191 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt KADEM’den Diyarbakır’da Oturma Eylemine Destek

Bayburt Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri Diyarbakır’a giderek çocukları dağa kaçırılan annelere, HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine destek verdiler.

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP’yi sorumlu tutarak HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemine destek veren Kadın ve Demokrasi Derneği Bayburt İl Temsilcisi Senem Daştan yaptığı açıklamada, dernek olarak yüreği yanan annelerin yanında olmak için geldiklerini söyledi. Teşkilat olarak annelerin yanında yer aldığını aktaran Daştan, “Cesur annelere, bu zulme başkaldırıdır, diyoruz. Yıllardır sessiz bir çığlık vardı, o çığlık artık patlama noktasına geldi. Anneler artık seslerini duyurmak istiyor. Biz de onların yanındayız, o acıyı hissediyoruz ve mücadelelerine ortak olmak için geldik. Ailelerin dertlerini dinliyoruz, onların dertleri bizim dertlerimizdir. Yakın zamanda Hacire anne gibi onların da yüzü gülecek. Bunun ümidiyle dua ediyoruz.” dedi.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • M.T.K
  12 Eylül 2019 15:42

  Bu ülke hukuk devleti değil mi? Eğer bu insanların dedikleri doğruysa savcılık ilgiiller hakkında gözaltı ve tutuklama kararı çıkartıp gerekeni yapmalı. yok eğer doğru değilse toplu gösteri suçundan bu insanlar ordan gönderilmeli. nasıl bir ülkeyiz böyle? Polis eşliğinde bir parti binası önünde eylem yapılıyor ve ne savcılık ne emniyet gerekeni yapmıyor. eğer hdp suçlu ise savcılık soruşturma, gözaltı ve tutuklama yapmalı. yok hdp suçlu değilse neden emniyetten o insanların ordan uzaklaştırılmalarını talep etmiyor? herkes de biliyor ki hdp pkknın siyasi kolu. geçmişte de şimdi de gençleri gerek kandırarak gerek zorla dağa kaçırıp terörist ediyor. hazır fırsat bu aşamada hdpli bütün yetkilileri tutuklayıp içeri atarsın. partiyi kapatırsın, vekillere ve il teşkilatındakilere siyası yasak getirirsin. Bu görüntü Türkiyeye yakışmıyor. öyle basınla, sanatçıların desteği ile, STKların tavrı ile bu terör çözülmez bu annelerde çocuklarına kavuşamaz. bir kaç gün sonra bu olay unutulacak, hdpli teröristler (vekiller, ve teşkilat mensupları) yine bildiklerini yapacak, ve en acısı ise bu annelere hdpli teröristlerce belki de zulüm yapılacak. biriler de yaptıkları showlarla hava atacak.. sonrada burası muz cumhuriyeti değil diyoruz. Hukuk devletinde hukuksuz bir iş yapılıyor.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.