Bayburt–Gümüşhane Havalimanında Çalışmalar Hız Kesmiyor

  • Haberin Tarihi: 20 Eylül 2019
  • Bu haber 127 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt–Gümüşhane Havalimanında Çalışmalar Hız Kesmiyor

 

Gümüşhane’nin Köse ilçesinde yapımı devam eden, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli Bayburt Gümüşhane Havalimanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Bayburt’a 47 kilometre uzaklıkta Gümüşhane’nin Köse İlçesi Salyazı Köyü sınırları içerisinde yer alan inşaat alanını incelemeye giden Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ve Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, yüklenici firma Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk ve teknik ekipten çalışmaların hangi durumda olduğuna dair brifing aldı.

Bayburt–Gümüşhane Havalimanıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bayburt Valisi Cüneyt Epcim müteahhit firmanın çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Bölgenin sosyal ve ekonomik kalkınması için havalimanının olağan üstü öneme sahip olduğunu vurgulayan Epcim, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Şu anda çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar bu yıl 2 ay daha devam edecek. Önümüzdeki yıl içerisinde de özellikle üst yapıya ilişkin terminal binasının ihalesi yapılarak yıl içerisinde bu binanın tamamlanmasına dönükte bir hedef çalışmamız olacak. Bu hedef gerçekleştirildiğinde, yani pist alanının asfalt çalışmaları, beton çalışmaları tamamlandıktan sonra terminal binasının da tamamlanmasına müteakip Gümüşhane Bayburt Havalimanı hizmet vermeye başlamış olacak.”

Havalimanındaki üst yapı çalışmalarının 2020 yılında tamamlanacağını da sözlerine ekleyen Vali Epcim, “Bu yıl içerisinde yapılacak çalışmaları tamamlayacağız. 2020 yılı içerisinde de üst yapıya ilişkin çalışmalar tamamlandıktan sonra inşallah Bayburtlular, Gümüşhaneliler çok daha rahat bir şekilde memleketlerine ulaşmış olacaklar. Ayrıca bölgemizin ciddi bir turizm potansiyeli var. Turizm potansiyelinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız da çok hızlı bir şekilde ilimize gelmiş olacaklar. Ben bu vesileyle destek veren başta sayın Cumhurbaşkanımıza, ulaştırma bakanlarımıza ve müteahhit firma yetkililerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Epcim ve Belediye Başkanı Pekmezciye incelemelerinde İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Halil Murat Bilgiç, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu ve firma yetkilileri eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.