Bayburt Grup’tan Zonguldak’a 3 Bin 500 Kişilik Camii

  • Haberin Tarihi: 23 Mart 2018
  • Bu haber 640 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Grup’tan Zonguldak’a 3 Bin 500 Kişilik Camii

Bayburt Grup, Bayburt’ta yapımını devam ettirdiği Caminin bir benzerini  Zonguldak’a yapıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Bayburt Grup tarafından yapılacak olan 3 bin 500 kişilik Zonguldak Merkez Camiimsinin temel atma törenine yoğun ilgi vardı.

Yoğun ilgi gösterilen temel atma töreni Kur’an-ı kerim tilaveti okunması ile başladı. Tır Parkı’nda yapılacak 3 bin 500 kişilik Zonguldak Merkez Camii’nin temel atma törenine Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Diyanet İşleri Genel Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen, İl Müftüsü Rüstem Can, Merkez Cami’nin yapımını üstlenen Bayburt Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Şentürk, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Umut Başoğlu, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Eserin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eseri olduğunu ifade eden Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, “Bütün dünyada şehirlerde de herkesin her milletin dinine göre şehrin merkezinde en görünür en büyük en prestijli yerlerde mabetlerdir. Tarihte de öyledir, ancak Zonguldak İlimiz bu anlamda biraz mahrum kalmıştır. Geç oldu ama en güzelini bu meydanda temel atacağız. Bu caminin yapılması bu eser Cumhurbaşkanımızın eseridir. Baştan itibaren hepimizi koşturmuştur ve Allah nasip etti bugün bu temeli atıyoruz. Başbakanımızın büyük emekleri var ben hepsine şehrimize böyle bir eseri kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ahmet Şentürk,ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Teşekkür

Projenin yapılmasına vesile olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür eden Bayburt Grup Yönetim Üyesi Ahmet Şentürk, “Bu proje bizi çok duygulandırdı. Selçuklu için Ahlat ne kadar değerliyse, Osmanlı için söğüt ne kadar değerliyse Zonguldak bizim için o kadar değerli. Ben çocukluğumun geçtiği bu yerlerde bu projeyi yapmamızı sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.