Bayburt Grup’tan Fen Lisesine Kitap Bağışı

 • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2016
 • Bu haber 1372 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Grup’tan Fen Lisesine Kitap Bağışı

Bayburt Grup Aş. Bayburt Fen Lisesine kitap bağışında bulunarak verdiği sözü yerine getirmiş oldu..

Ortaöğretim öğrencileri arası düzenlenen Tübitak proje yarışmasında Türkiye finaline kalan Fen Lisesi’nin “Çayhanem Çay Tadında Kütüphanem” adlı projesini Ankara’da büyük bir ilgiyle takip eden Bayburt Grup yetkilileri burada verdikleri sözü yerine getirdi. Söz konusu projeyle Bayburt’taki bir çok çayhaneyi kütüphaneye dönüştürerek okuma seferberliği başlatılmıştı. Çayhanelere, çeşitli kurumlardan ve şahıslardan temin edilen kitaplar dağıtılmış ve okuma kültürünün yaygınlaştırılması hedeflenmişti.

Bayburt Grup Aş, Türk edebiyatının şaheserlerinden, nitelikli fikir kitaplarından, popüler roman ve öykülerden seç,ilmiş 233 kitabı Fen Lisesi kütüphanesine bağışladı. Kitapların tesliminde konuşan Bayburt Grup Aş. Bayburt Koordinatörü aynı zamanda Bayburt Özel İdarespor başkanı olan Hikmet Şentürk Bayburt Fen Lisesine yapmış oldukları kitap bağışının daha önce başka okullara da yapıldığını söyledi. Bayburt Grup olarak her zaman öğrencilere destek olduklarını ifade eden Şentürk,  Bayburt Grup Aş’nin eğitime ve öğretime madden ve manen değer kattığını ve bu hizmetlere devam edeceğini vurguladı.

Bayburt Fen lisesi idaresi  ise kitap bağışına duyarsız kalmayarak kütüphanenin bir bölümüne, “Hacı Kıyasi Şentürk Kitaplığı” adını verdi.

1 2

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • ESLEM
  29 Kasım 2016 11:09

  BAYBURT GRUBU ÜLKEMİZE VERDİĞİ HİZMETLERDEN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM. GEREK YATIRIMLARI, GEREK ÖĞRENCİLERE BURS DAĞITIMI, GEREKSE HAYIR İŞLERİNE BÜTÇE AYIRMALARI TAKDİRE ŞAYAN BİR DAVRANIŞ… BAYBURT GRUP YETKİLİLERİNDEN ALLAH RAZI OLSUN DİYORUM… BU ARADA KALEARDI 75. YIL İLKOKULU OLARAK BİZ DE OKULUMUZA KİTAP TALEP EDİYORUZ… MİNİK YAVRULARIMIZIN DAHA FAZLA KİTAPLA BULUŞABİLME TALEPLERİNİN OLUMLU KARŞILANACAĞINI ÜMİT EDİYOR, SAYGILARIMI SUNUYORUM….

 • Hasan
  30 Kasım 2016 23:45

  Bayburt Group!u eğitime yaptığı bu anlamlı katkıdan dolayı gönülden kutluyorum. Benzer desteği başka okullar için de bekliyoruz.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.