Bayburt Grup’tan, Bayburt Spor Açıklaması

 • Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2018
 • Bu haber 1332 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Grup’tan, Bayburt Spor Açıklaması

 

Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkan vekili Ahmet Şentürk, Bayburt spor’la ilgili son günlerde kamuoyunda farklı şekillerde yorumlanan açıklamalar nedeniyle kamuoyunu bilgilendirmek açısından yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkan vekili Ahmet Şentürk’ün yazılı açıklaması şöyle:

“ Son günlerde Bayburt sporla ilgili şehrimizde, sosyal medya ve yerel basında dolaşan bir takım ifadelerden dolayı bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Bunu hem kendimin hem de Bayburt Grubun şehrimize karşı bir görevi olarak görmekteyim.

Bayburt Grup olarak 6 yıl önce takımımızla bir sponsorluk anlaşması yaptık. Bunu yaparken Bayburt’ta ve Bayburt dışında yaşayan tüm hemşehrilerimizin bu takıma sahip çıkacağını ve destekleyeceğini düşünüyorduk. Ancak zamanla takımımız Bayburt Grubun takımı olarak değerlendirilmeye başlandı. Destek vermesi gerekenlerin beklenen desteği vermediğini gördük.

Şunun iyice bilinmesi gerekir ki, bu takım Bayburt’un ve Bayburtluların takımıdır. Biz sponsorluğumuzu 28 Haziran 2018 tarihinde sonlandırdık ve takımdan Bayburt Grubun ismi kaldırıldı.

Bu tarihten itibaren Bayburt sporla ve yönetimi ile aramızda bir ilişki kalmamıştır. Bugün itibariyle kulübün borcunun bulunmadığını belirtmek isterim. Kulübün borcu yoktur, aksine kulübümüzün tesisleşmesi için TFF tarafından gönderilen Kaynak Kullandırma Fonu parası (250.000 TL) kulübün kasasında nakit olarak bulunmaktadır. 28 Haziran 2018 tarihinden önce kulübün gerçek kişilere borcu çıkması halinde bu borçlar Bayburt Grup’a ait olacaktır.  Bayburt spora sağladığımız bu destek benim ve ailemin doğup büyüdüğü şehrimize karşı bir vefa borcu olarak gördük. Bu yaptıklarımızla da bunu yerine getirdiğimizi düşünüyorum.

Bayburt Grup olarak bundan sonra özellikle eğitim alanında ülkemizin her köşesine ulaşmaya devam edeceğiz. Saygılarımla”

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • HAMİYET YÜCESOY-ALMANYA
  16 Temmuz 2018 19:47

  ne acı kaderki .,Bayburt,a ve Bayburt ismine layık uzun vadede birlik ve beraberlik,yeterli olmadığı
  gözükmektedir.!!!???,bu itibarla”her iki ayda bir.bütün…s.t.k. ve diğerleri bir araya gelmeli idi,,,
  bir g.hane kadar olamadık.!!,yazıkbe Bayburtlum,
  *yetmedi sn naci ağbal kardeşimizi iyi tanıtmadık.!!
  *yetmedi sn Bayburt grup,u iyi tanıtmadık.!!
  *yetmedi yurt içi ve yurt dışı Bayburtlu iş adamlarımızı iyi tanıtmadık.!!,
  *yetmedi dünyada yaklaşık 3.5 milyon Bayburtlu var,federasyon kurmadık.(g.hane kurdu).!!
  “yinede Bayburtlum”ümit varız,en derin sevgi saygıyla,sılaya selam ederim”emekli öğretmen dısburg

 • selim
  17 Temmuz 2018 09:52

  sayın başkanımıza bir bayburtlu olarak ricamızdır bayburt u seviyorsanız bayburtspora sahip çıkın bırakmak yakışmaz belediye başkanımıza ve yeni seçilen vekilimiz fettani battal beye sesleniyorum sahip çıkın bayburtspora sayın vekilimiz ilk iş bayburt spor a sahip çıkmak bakalım ne olacak başaracakmısın yoksa nasıl olsa her halukarda seçiliyorum deyip kendi işinemi bakacaksın göreceğiz

 • Taraftar
  17 Temmuz 2018 12:48

  Bayburtspor sevenleri olarak bu duruma sessiz kalan siyasi ve stk ları unutmayacağız.Göz göre göre kamp döneminde takım sahipsiz bırakıldı.

 • serdar
  17 Temmuz 2018 13:55

  peki yapılan bin kişilik stad ne olacak? bayburtspor 3. ligden düşerse (bu gidişle sonu öyle gözüküyor) harcanan o kadar paranın günahını kim verecek? madem stad yapıyor devlet veya iktidar, o zaman maddi destek de vermeli.. 7 bin kişilik stad seneye amatörde boş tribünler ile göz kamaştıracak..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.