Bayburt Group Türkiye’nin 3. Büyük Limanını Yapıyor

  • Haberin Tarihi: 10 Aralık 2016
  • Bu haber 1953 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Group Türkiye’nin 3. Büyük Limanını Yapıyor

Başbakan Binali Yıldırım, Zonguldak’ta Bayburt Group tarafından yapımı gerçekleşecek olan ve Türkiye’nin 3. büyük limanı olması beklenen Filyos Limanının temel atma töreninde ildeki yatırımların toplu açılışlarını da gerçekleştirdi.

Bayburt Group tarafından yapımı başlatılan Filyos Limanı 2020 yılında tamamlanarak hizmete girecek. Türkiye’nin 3. büyük limanı olması beklenen Filyos Limanı tamamlandığında yıllık 25 milyon ton kapasiteye sahip olacak. Liman 3 bin metre uzunluğunda ana mendirek, 2 bin metre uzunluğunda tali mendirek ve 3 bin metre uzunluğunda rıhtımı olacak. Ayrıca bu proje tamamlandığında yaklaşık 12000 kişi istihdam sağlayacak.

Temel atma törenine, Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti Zonguldak, Bartın, Sivas milletvekilleri, Eski TBMM Başkanı Köksal Toptan, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu , Bayburt Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şentürk’te katıldı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.