Bayburt Esnafına 50 Bin TL Hibe İmkanı

 • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2017
 • Bu haber 559 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Esnafına 50 Bin TL Hibe İmkanı

Bayburt Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği KOSGEB destekli girişimcilik kursu düzenlüyor.

Bayburt Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Karaman 11-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Esnaf Odaları Birliği olarak KOSGEB destekli 30 kişilik uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenleyeceklerini açıkladılar.

50 bin TL’ye kadar hibe fırsatı

Başkan Karaman yaptığı açıklamada, “2015 ve 2016 yıllarında yaptığımız eğitimlerle yaklaşık 120 kişiye girişimcilik sertifikası verdik. Bunlardan yaklaşık 30 kişi KOSGEB girişimcilik programından faydalanıp işletme açarak Kira, personel, vb giderler için ve makine ekipman alımında 50.000 TL hibe aldılar. Amacımız ilimizdeki girişimci esnaf ve sanatkâr sayısını artırmaktır.”

Kurs sonucunda Kendi iş yerini kurmak isteyen kursiyerlere yardımcı olunacağını sözlerine ekleyen Karaman, eğitime başvurunun fazla olması halinde ikinci bir eğitim açabileceklerini de söyledi.

Başvurular 01-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığına yapılacaktır.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  30 Kasım 2017 22:18

  Kıymetli Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanım görevinizde üstün başarılar dileyerek, şehrin dinamikleri olmanız sebebi ile acizane beklentilerimi arz etmek isterim.
  Başta Ticaret odası, Esnaf Sanatkarlar odası, Özel idare, Belediye olmak üzere kolektif bir ruh ile geçmişte Konya ilimizin hayvancılık alanında attığı adımlar, bundan bir kaç gün önce ulusal basında projelerini duyuran Aksaray ilimizin ( ki ülke et ihtiyacının%10 nunu karşılayacak bir projeden bahis ettiler) yapmak istedikleri et ve süt yetiştiriciliğini, takdir ediyor.
  Bayburt u dört yönde değerlendirerek, ilk etapta, dört bölgeye dört besi , dört süt yetiştiriciliği projesinden başlamak kaydı ile bir adım atalım.
  Yukarıda ifade ettiğimiz şehrin dinamikleri devletimizin desteklemelerinden de istifade ederek, dört bölgede bulunan beş ile on köy arası, köylülerimiz ide bu projeye hem ortak, hem de çalışan olarak katarak köyleri ve şehri bir nebze olsun ayağa kaldıralım.
  Gerekirse köylülerden ortak olacaklara birinci derecede yakınlarından Bayburt dışında bulunanların gelip bu işletmelerde çalışması ve tersine göçün oluşmasını sağlayarak nereden baksanız, şimdilik bu sekiz işletmede yüz , yüz yirmi kişi çalışa bilir.
  Bu rakam Bayburt için beş yüz, altı yüz nüfus demektir, ekonomi olarak girdi demektir, işletmelerin ihtiyaçlarını da hesap ederseniz rakamları siz hesap edin, köylüye öncülük ediniz, köylüye öncülük etmiyorsanız şehrin dinamikleri olarak kendinize öncülük edin kurunuz lütfen bu şirketleri.
  Bayburt için hadin devletin desteklemeleri ile atılım gerçekleştirmeye

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.