Bayburt Doğaltaş Fabrikasına Teknolojik Destek Projesi İmzalandı

 • Haberin Tarihi: 27 Eylül 2018
 • Bu haber 298 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Doğaltaş Fabrikasına Teknolojik Destek Projesi İmzalandı

 

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ile Bayburt Doğaltaş Fabrikası Teknolojik Altyapı Geliştirme Projesi kapsamında yaklaşık 350 Bin TL bütçeye sahip bir proje sözleşmesine imza attı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının 2018 yılı mali destek programlarından biri olan Yerel Kapasitenin Geliştirilmesi Mali Destek Programları kapsamında desteklenecek proje ile Bayburt doğal taş fabrikasının ihtiyaç duyduğu otomasyon programı karşılanacak.

İmza töreni sonrası bir açıklama yapan BTSO Başkanı Süleyman Seyhan, doğaltaş fabrikasının hayata geçtiği günden bugüne sektörde yaşanan gelişmelerin artık bir gereklilik olarak ortaya çıkardığı tarama ve stok otomasyonunun da bu proje kapsamında temini ile fabrikanın önemli bir eksiğinin giderileceğini söyledi ve projenin hayırlı olmasını temenni etti.

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine Vali Ali Hamza Pehlivan, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Demirözü Belediye Başkanı Selami Ersen, Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hanefi Bayraktar, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bekir Kurtoğlu, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Seyhan katıldı.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  28 Eylül 2018 10:58

  Bu proje nezlinde , inşallah diğer projelerde yola çıkar yatırımlar artar.
  Yalnız bir konuyu merak ediyorum, en azından Bayburt ta yapılan resmi ihalelerde Bayburt taşı zorunluluğu gelse ve buralarda yapılan işçilik referans olsa ve Bayburt gelecek nesillere tarihi yapıtlar ile şehircilik manasında aktarılsa iyi olmaz mı?

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.