Bayburt Doğaltaş Fabrikası Ciddi Bir Potansiyelle Çalışıyor

  • Haberin Tarihi: 12 Mart 2018
  • Bu haber 484 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bayburt Doğaltaş Fabrikası Ciddi Bir Potansiyelle Çalışıyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal Bayburt Doğal Taş Fabrikasını ziyaretinde değerlendirme toplantısında şirket genel müdürü Tamer Çevik’ten brifing aldı. 

Doğal Taş Fabrikası’nın açılışından bu güne kadar yürüttüğü faaliyetlerle ilgili bilgiler almak üzere bir araya geldiklerini ve ileriye dönük atılacak adımlar hakkında istişareler gerçekleştireceklerini belirten Bakan Ağbal, “Biliyorsunuz bu yatırım Avrupa Birliği ile müştereken yapılmış bu bölgedeki sektörü geliştirmeye yönelik özel öneme sahip bir yatırım. Öncelikle ben sayın Valimiz başta olmak üzere bu fabrikanın çalışması noktasında gayret gösteren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. En başta bu projenin fikir aşamasından başlayıp bugünlere kadar gelmesi noktasında gayretleri olan ve geçmişte bu proje de rol alan bütün arkadaşlara da özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Onlar sayesinde bu proje buralara kadar geldi. Şu ana kadar gördüğümüz şudur, ciddi bir potansiyel var. Bu bölgeyi mermer alanında geliştirmeye yönelik önemli bir yatırım. Fakat her yatırımda olduğu gibi başlangıç aşamasında bir süre ilave desteklere ihtiyacı var. Bu konuda Valiliğimiz, hükümetimiz bu fabrikanın ayakta kalması, başlangıçta ön görüldüğü şekilde bu bölgede sektörün gelişmesi noktasında ne gerekiyorsa her türlü desteği de verecek. Bu açıdan ben tekrar sayın Valimize teşekkür ediyorum. Bir genel durum değerlendirmesi yaparak gereken kararları alacağız.” diye konuştu. 

Açıklama sonrası basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya Vali Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Süleyman Seyhan, Bayburt Doğal Taş Fabrikası Genel Müdürü Tamer Çevik ve Üretim Müdürü Nurullah Şentürk katıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.