Bayburt Doğal Taş Fabrikasında Üst Düzey Açılış Töreni

 • Haberin Tarihi: 1 Nisan 2017
 • Bu haber 7559 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Doğal Taş Fabrikasında Üst Düzey Açılış Töreni

 

Bayburt Doğal Taş Fabrikasının resmi açılışı Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından gerçekleştirildi.

Doğal Taş Fabrikasında düzenlenen açılış törende önemli açıklamalar yapıldı. Bakan Ağbal, Bayburt Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB), “Bayburt Doğal Taş AB Projesi” kapsamında kurulan Bayburt Doğal Taş Üretim ve Pazarlama Destek Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bayburt için tarihi bir açılış gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Tesisin Bayburt başta olmak üzere bölgedeki doğal taş rezervlerinin işlenerek ekonomiye kazandırılmasına, Türkiye’nin dünya pazarlarındaki payının artırılmasına çok büyük katkı yapacağını belirten Ağbal, “Ülkemiz doğal taş yataklarının yoğun bulunduğu bir bölgede yer alıyor. Bu potansiyelimizi ekonomiye kazandırmada her geçen gün daha güzel gelişmeler oluyor. İnşallah bu tesis de bu gelişmelerin bir parçası olacak.” diye konuştu.

“Ankara’da fiyakalı bir şekilde yürümeliyim”

Tesisin hayata geçmesinde 2010 yılından beri emek veren herkesi tebrik eden Ağbal, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü nezdinde önceki bakanlara ve ekiplerine de teşekkürler etti.

Bayburt’a yapılan yatırımları sıralayan ve anlatmakla bitiremeyeceğini belirten Ağbal, “Şimdi ben de sizden bir şey istiyorum. 16 Nisan’da referandum a gidiyoruz. Bu kadar emek veren bir bakanınız var. Burada parti marti ayrımı istemiyorum. Bütün siyasal partilerimizden, bütün hemşehrilerimizden benim için, Bayburt için 16 Nisan referandum unda güçlü bir ‘evet’i de bekliyorum. Sizinki kolay. Bayburt için oy kullanın, destek verin, ben de şöyle Ankara’da fiyakalı bir şekilde yürüyeyim, olur mu?” ifadelerini kullandı.

“Bayburt’a Bilim Merkezi Yapacağız”

Bayburt’un doğal taş konusunda çok önemli potansiyeli bulunduğunu söyleyen Bakan Özlü, AB-Türkiye Mali İşbirliği çerçevesinde yürüttükleri Rekabetçi Sektörler Programı kapsamındaki projenin yeni döneminde, 405 milyon avro fonla 81 ilin tamamında yeni projeler gerçekleştirmeye devam edeceklerini açıkladı.

Bayburt için müjde veren Bakan Özlü, “ Bayburt’un geleceğinin çok parlak olduğuna inanıyorum. Bir katkı da biz yapalım. Bizim Bilim Merkezleri Projemiz var. Bayburt’a inşallah bir bilim merkezi yapacağız, şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Bayburt Doğal Taş Fabrikasının açılış töreninde ayrıca Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu adına ekonomik ve sosyal kalkınma başkanı ve proje direktörünün yaptığı konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • Bayburtlu Salih
  2 Nisan 2017 05:42

  Yapılan bu yatırım dolayısıyla emeği geçenlere Bayburtlu olarak teşekkür ediyorum ve daha nice yatırımların artıcısı olarak görmek istiyorum.
  Sayın Bakanın bilim merkezi açacağız ifadesi üzerine, açılışı yapılan alan ve diğer yapılması düşünülen yatırımlarla ilgili kalifiye eleman yetişmesi adına üniversite ile iş birliğine geeçip kalifiye tekniker ve mühendislerin yetişmesininde halolması iyi olur.
  Sayın Bakanlar tren yolu ve buna bağlı sanayi yatırımlarınıda bir an önce başlata bilseler çok daha iyi olacak.
  Hayırlı olsun

 • TAYYİB USTA-TRABZON
  2 Nisan 2017 13:36

  “TAŞ FABRİKASININ DEVAMININ SAĞLANMASI ADINA”DEMİRYOLU ŞART,TIR.,ZİRA MALİYETE,
  YANSIRDA ONDAN.!!!,TEŞEKKÜRLER.

 • Murat
  2 Nisan 2017 19:56

  Bayburt’un taş sektöründe ihtiyac olan böyle güzide bir tesisisin yapılmasında emeği geçenlere teşekkürler.Ancak yaptırmak kadar yaşatmak ta önemliç Böyle komplike bir tesisi yönetmek için işinin ehli,alt yapısı olan profesyonel bir ekibe de ihtiyac vardır.Yerel yöneticilerin ahbabları dostları bu kurumun başına getirilirse bu muazzam tesise yazık olur.

 • a.mehdi öztürk
  2 Nisan 2017 20:59

  proje yapımında büyük emeği olan*yüksek mühendis*sn cihangir yıldıza,ve diğer ilgililere tşkler,

 • VADANDAŞ
  3 Nisan 2017 10:34

  açılışı yapılacak başka yer kalmadıki git gel taş fabrikasının açılışını yap sayın bakan sayın millet vekili allah aşıkına taş köprü ile toki yani üniversite arasındaki kısımda coruh nehrinin içerisinin ne halde olduğunu gördünüzmü ya rezillik diz boyu yüzlerce ton moloz yığılmış ortaya sözde proje uyguluyormuşlar yahu o harfiyatın sadece ordan alınması sağa sola yılğılması binlerce liraya mal oluyor sayın bakanım allah aşkına şu ilgat garibesi projeyi sonlandır yazıktır günahtır hiçbir mantığı karşılığı olmayan bir durum coruhtan başka yatırım proje uygulanacak yer kalmadımı bayburtta her taraf pislik içerisinde ne yol ne iz var elle tutulacak bir mantıklı ihtayaç olan uygulama yok üç dönemdir gelen yardımlar bütceden paralar har vuruldu harman savruldu bilinki referandumda erdoğan için son kez evet ondan sonra ak partiden kurtulmak için seçimleri dört gözle bekliyoruz haberiniz ola.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.