Bayburt Belediyesi’nin En Fedakar İşçileri

 • Haberin Tarihi: 6 Ekim 2016
 • Bu haber 1690 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Belediyesi’nin En Fedakar İşçileri

Bayburt’un cadde ve sokaklarını temizleyen çöp konteynırlarındaki çöpleri toplayan Belediyenin temizlik işçileri, en zor işi yapanlar olarak biliniyor.

Bayburt Belediyesinde gece gündüz cadde ve sokakları temizlemek için çöplerle mücadele eden temizlik görevlileri bir anlamda ekmeklerini şehrin çöplerini temizleyerek kazanıyorlar.

Onları hep cadde ve sokakları temizlerken, çöp konteynırlarını boşaltırken görürüz. Onların sadece üzerlerindeki giysilerinde belediye temizlik işleri yazısı bulunur. Ama aslında onların kendileriyle gurur duydukları en önemli yönleri ise tertemiz olan yürekleridir. Çünkü bir çok insanın yapamayacağı işi yapıyorlar.

Ekmeğini kazanmak için çöp temizlemek cesaret ister, alın teri ister, en önemlisi başkalarına muhtaç olmamak için yürek ister. Bu önemli ve değerli işi yapan işçilerin maaşları onları pek tatmin etmese de, yaptıkları işle toplumun gönlünde en fedakar işçiler olarak yer etmişlerdir.

Az sayıdaki personel ile 40 bin civarındaki bir şehirde günlük ortalama 40 top çöp topluyorlar. Alt yapı çalışmaları onların işini zorlaştırsa da, sıcak soğuk ve çamur toz demeden sabahın saat 06.oo sın dan gece saat 23.oo e kadar 61 personelle çift vardiya olarak cadde ve sokaklarda birikmiş çöpleri temizleyerek  şehrin temiz olması için çaba sarf ediyorlar.

Şirket personel sayısı 37 ve  İŞKUR personel sayısı 24 olmak üzere toplam 61 personel ve 11 araçla şehri temizlemeye çalışan işçiler, halkın çevre temizliğine biraz olsun önem vermelerini ve en azından empati yapmalarını bekliyorlar.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • halit
  7 Ekim 2016 08:13

  işlerinin zor olduğunu söylemek mümkün maalesef her kesimden insanların baştan savma iş yaptıları gibi bu arkadaşlarda çöp konteynırlarını gelişi güzel bırakıp gidiyorlar yolun kenarına arabayla yanaşamıyoruz.kendilerini uyardımsada yine aynı.

 • hasan
  10 Ekim 2016 11:34

  sevgili bayburt medya.bu haberniz vesilesi ile belirtmek isterim.özellikle yaz aylarında köylerde çöp konteyırı temzilik hizmeti hiç iyi durumda değil.çöp araçları gelene kadar tüm çöpler zaten doğaya salınıyor.tam olarak il özel idaremi belediyemi bu işe bakıyor emin değilim.sizin vasıtanızla bu şikayetimi burdan ilgililere aktarıyorum.bu memleket bizim.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.