Bayburt Belediyesinden Suya Zam Yok Açıklaması

 • Haberin Tarihi: 12 Aralık 2018
 • Bu haber 328 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Belediyesinden Suya Zam Yok Açıklaması

 

Bayburt Belediyesi yaptığı yazılı açıklamayla 2019 yılında abonelerine su zammı uygulamayacağını açıkladı. 

Açıklamada, 2018 yılındaki su bedellerinin aynısı 2019 yılında geçerli olacak ve  tarifeye göre meskenlerde akıllı kartlı su sayacı kullananlar suyun metreküpüne 1 lira 60 kuruş, mekanik su sayacı kullanan aboneler 2 lira 30 kuruş ödeme yapacaklar.

Ticarethaneler ve resmi kurumlar ise 2018 de olduğu gibi akıllı sayaç kullanıyorlarsa 2 lira 25 kuruş mekanik sayaç kullanıyorlarsa 3 lira 45 kuruş ödeyecekler. 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • ESRA
  12 Aralık 2018 22:20

  SEÇİMLER YAKLAŞIYO SUYA ZAM YOK…..DOGALGAZ FATURALARI 600 DEN AŞŞAGI GELEN YOK …YAZIK VALLAHİ NERDEN ALIP ÖDEYELİM HADİ BEN ÖDEDİM YA ÖDEYEMEYEN İNSANLAR NE YAPSIN. BU KIŞ GÜNÜNDE GÜNAHTIR. BU İNSANLAR ÇOLUK ÇOCUGUNUN RIZKINDAN KESİYO. DAHA NEREDEN TASARRUF EDELİM ..ÇIKIN AÇIKLAYIN DEVLET BÜYÜKLERİ..

 • salih
  13 Aralık 2018 10:37

  seçim olmasaydı zam kesindi ama dikkat çeken bir şey var akıllı sayaç ile normal sayaç arasındaki fark yazık ben aydan aya borcumu ödüyorum ödemeyene farkı uygula bana günah değilmi kim kazanıyor akıllı sayaç satanlar beni neden sayaç almaya zorluyor günahtır yazıktır bundan vazgeçilsin

 • Seko
  13 Aralık 2018 11:50

  Suya zam yokmuş..bayburt gibi bir yerde suyun 50 kuruş olması lazım. Bunlar zam yapmıyoruz diye hava atıyorlar. Bu şehiri büyükşehirlerle yarıştırıyorsunuz.. su. Elektrik. Gaz. Kömür. Vergi. Primler. Vb. Ucuz olmalı. Olmalı ki insanları en azından göç etmekten kurtaralım. Bu saydıklarım istanbul ile aynı olursa neden bayburtta yaşayayım? Eğer hizmetse bu ucuzlatarak olur. Gidip binaları mantolama yapana kadar hizmetleri cazip kılın. Kısaca bu şehir iyi yönetilmiyor. Belediye hizmetlerine ulaşım kolay ve ucuz olmalı.. sosyal belediyecilik budur.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  13 Aralık 2018 15:37

  Türkiye’nin en keskin ,kireçli suyunu içiyoruz…
  Çamaşır,bulaşık makinası başta olmak üzre su
  ve elektrikle çalışan aletlerin ömrü 10-15 sene
  ise, Bayburt’ta kireçlenmeden dolayı en fazla 3 yıl
  içinde servisin yolunu tutuyoruz…
  Maddi kayıplar hat safhada , suya ZAMMI vatandaşımız
  en iyi şekilde değerlendirecektir…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.