Bayburt Bakan Yağmuruna Hazırlanıyor

 • Haberin Tarihi: 3 Kasım 2016
 • Bu haber 3595 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bayburt Bakan Yağmuruna Hazırlanıyor

Bayburt  Pazar günü Başbakan Binali Yıldırım ve 7 Bakanı karşılamaya hazırlanıyor.

Ülkede hararetli siyaset günleri yaşanırken, Bayburt hareketli ve bakan sayısı olarak bereketli bir güne hazırlanıyor. Bayburt tarihinde ilk kez 1 Başbakan ve 7 Bakanı karşılamak için hazırlık seferberliği başlarmış durumda.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, ” Sayın Başbakanımızla birlikte 7 bakanımızı ilimizde ağırlayacak olmanın heyecanını şimdiden yaşamaktayız. Önemli bir siyasi güne ev sahipliği yapacak olan tüm Bayburtluları Pazar günü saat 12.oo de Cumhuriyet caddesi saat kulesi meydanına bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte Bayburt’a gelecek olan bakanların isimleri sırasıyla söyle;

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak

Maliye Bakanı Naci Ağbal

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 11 Yorum Yapıldı.

 • BAYBURLU
  2 Kasım 2016 23:54

  SAYIN BAŞBAKANIM GELİNDE BAYBURTUN HALİNİ GÖRÜN.YOLLARINI GÖRÜN ARAÇLAR HURDA OLDU İNSANLAR ÇAMUR DERYASINDA YÜRÜYOR.EVLER DÜKKANLAR TOZ ÇAMUR DOLDU.DAHA YÜRÜYECEK ADIM ATILACAK YER KALMADI…..AKP BELEDİYELER TÜRKİYENİN HER YERİNDE, HER KÖŞESİNDE ÇALIŞIYOR..MUAZZAM BİR ÇALIŞMA VAR.BİR KAÇTANE ÖRNEK VERELİM MARMARAY HIZLI TREN YERİN 65 METRE ALTINDAN GEÇİYOR..METROLAR,TÜNELLER,HAVALANLARI,LİMANLAR ,KÖPRÜLER BAŞTA YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ OLMAK ÜZERE VE ÖZELLİKLE AVRASYA TÜNELİ TOPLAM UZUNLUĞU 14.5 KM OLAN 5.4 KM BÖLÜMÜ DENİZ TABANI ALTINA İNŞA EDİLİYOR VE YERİN 160 METRE ALTINA GEÇİŞ YAPIYOR….ÖVE ÖVE BİTİREMEYECEGİMİZ MÜKEMMEL ÇALIŞMALAR EMEGİ GEÇEN HERKEZDEN ALLAH RAZI OLSUN……BAYBURTA GELİNCE PARA GELİYOR AMA MALESEF NERELERE HARCANIYOR BİLİNMİYOR..PROJE ÜRETEN PROJE SUNAN KURUM YOK.DEVLET DİYORKİ BANA PROJE SUN MİLYAR DOLARLAR HARCAYALIM..AMA MALESEF BUDA YOK……ŞEHRİMİZE GELİNCE SON ÜÇ DÖNEMDİR BAYBURT BELEDİYESİ AÇISINDAN ÇOK ŞEYLER KAYBETTİ..DIŞARDAN GELEN İNSANLAR DAHA ŞEHRİMİZE GELMEK İSTEMİYORLAR.BURDA YAŞAYANLARDA ZATEN DURUMU BELLİ OLAN İNSANLAR KIŞIN EKSİ 30 DERCESİNİ ÇEKEN İNSANIMIZ YAZIN TOZUNU ÇAMURUNU ÇEKEN İNSANIMIZ ESNAFI ÇEKİYOR,KÖYLÜSÜ ÇEKİYOR.UZUN DÖNMEDİR BURADA YAŞAYAN KALAN İNSANLAR ÇEKİYOR…….SORUNLARA GELİNCE BAŞTA HASTANE, HASTASINI ALAN ERZURUM TRABZON HASTADA BIKTI HASTAYI GÖTÜRENLERDE BIKTI .BU YOLLARDA BİNLERCE İNSANIMIZI KAYBETTİK….DAHA ŞEHRMİZDE KADIN HASTALIKLARI DOKTORU YOK ,YA BİR TANE DOKTOR OLUYOR YADA HİÇ OLMUYOR…UZUN ZAMANDIR AYLAR GEÇTİ KADIN DOKTOR GELMİYOR…..İKİNCİSİ BİTMEYEN ARTIK İNSANLARIN BİTMEYEN ÇİLESİ OLAN ÇAMURLU, ÇUKURLU ,NERDEYSE KALDIRIMI HİÇ OLMAYAN YOLLAR….SAYIN BAŞBAKANIM LÜTFEN HEM ARACLA BİR GEZİN HEMDE YÜRÜYEREK BİR GEZİN BAKALIM BİZ BU ÇAMUR DERYASINDA NASIL YAŞIYORUZ….BURASI ÇOK KÜÇÜK BİR ŞEHİR BÜYÜK ŞEHİRLERİN BİR MAHALLESİ NUFUSUNUN ONDA BİRİ BİLE DEGİL.. BU ŞEHRİN SENELERDİR YOLUNU BİTİREMEYEN BELEDİYEYE SORMAK GEREK….PARA DESEN BİZİM HÜKÜMETTE GÜÇ DESEN ALLAH A ŞÜKÜR DAHA NE OLSUN….LÜTFEN SAYIN BAŞBAKANIMIZA BU YAZDIKLARIMIZI OKUTTURABİLİRSENİZ BİZİ ÇOK SEVİNDİRİRSİNİZ……..KOSKOCA BAKANIMIZ GELİYORDA BELEDİYENİN YOLLARIN SORUNLARYLA İLGİLENMEK ZORUNDA KALIYOR…SUNUN BAKANA PROJE BAYBURTA NELER YAPABİLİRİZ HİÇ BİR KURUMDAN SES YOK BAKIN BAYBURT BÖYLE BİR FIRSATI RÜYASINDA BİLE GÖREMEZ ÖZELİKLE HEM KENDİ BAKANIMIZ SAYIN AGBALI HEMDE AKP HÜKÜMETİNİ.BU FIRSATLARI ÇOK İYİ DEGERLENDİRMEK GEREK.

 • mehmet
  3 Kasım 2016 09:33

  7 bakan 1 başbakan BAYBURTagelerek son durumu görüp heralde birazda toz toprak yutarak güzel duygularla ayrılırlar,

 • KERİM
  3 Kasım 2016 09:54

  ÖNCE NORMAL YAĞIŞLARA Bİ HAZIRLANSAYDIK DA BİZ RAHAT ETSEYDİK.

 • sinirhastasi
  3 Kasım 2016 09:58

  Devlet büyüklerimiz olarak Başbakan ve yanında gelecek olan bakanların başımızın üstünde yeri var saygımız sonsuz.. sayın Kobal bir de bayburtun sorunlarını nasıl çözeceklerine dair bir açıklama yaparsa vatandaş olarak çok sevineceğiz…

  -kirli su sorunu çözülecek mi?
  -birbirine kefil olarak geçinen esnafın sorunları çözülecek mi?
  -alt yapısı düzelecek mi?
  -köhne virane binalar evler ortadan kalkacak mı?
  -çamurlu delik deşük yollar düzelecek mi?
  -trafik sorunu çözülecek mi?
  -milletin bağkura sgk ya maliyeye bankalara borçları bitecek mi
  -öğrencinin sorunları çözülecek mi? v.s. v.s.

  saygılar

 • adem
  3 Kasım 2016 11:05

  belediyemiz valilik arkasını otopark yapıyor duymadınızmı belkide temeli başbakana attırılacak valla ne söylemek gerek insanlar şahsım akıl tutulması yaşıyorum en son kendimi şöyle avunduruyorum biz bunlara layık bir toplumuzki allahta bize göre idareci yönetici tayin ediyor elli araç bile zor sığdırılacağı bir yere otopark bundan sonrada otopark giriş çıkışlarından dolayı bir sürü sorun yaşanacak çözüm yerine sorun arkadaş projede çözümde çok kolay ama yapacak siyasi akıl lazım. il başkanı iş-kur ve kurumları atama yapmaktan zaman bulamıyor diğer sorunlarla ilgilensin bayburt sorunlar yumağı ile karşı karşıya bu zihniyetlede çözümü mümkün değil. evet bizim gibi bir toplumlada bir yerlere varmak zor enterasan bir zihniyet kafa yapısına sahibiz. birlik beraberlik insana saygı hak hukuk konularında zerre bir kendimizle hesaplaşmamız yok. ak parti üç dönemdir kredisini yedi tüketti ilk seçimde belediye kaybedilir inanın şuan böyle görünüyor. bayburtta iyi giden güzel yapılan bir iş eylem yoktur varsa yazın aslında bayburtlu olarak ne başbakanı nede bakanları karşılamaya mitinge gitmeyelim gelenlerin kafalarında bayburtla ilgili soru işareti bırakalım bi sorun ve sorunların neler olduğunu araştırmaya onları sevk edelim bayburt her şeyiyle bitik durumda niye duruyoruz niye bekliyoruz bir türlü cevabını anlayamış değilim. bayburtlu memur öğretmende kalmadı sayılır bu gidişle hiç kalmayacak…100 lira burs ile bayburtu kurtarmak boş haydi hayırlısı..

 • Prince
  3 Kasım 2016 11:53

  Allah’ınızı severseniz yapmayın 7 bakan BAYBURT a geliyormuş…Sanki ilk defa geliyorlar…Daha önceden de çok bakan gördük…Gelen BAYBURT a bakan gidiyor…Ciddi yatırım yapacak bunu kesin BAYBURT a yapmalıyız diyen YOK..
  1 ..Sağlık bakanının gelmesini isterdim ( Hastane de Doktor yok.. Gelen de Eş durumundan tayin istiyor.. Gelmek istemiyorlar )
  2.. Ulaştırma Bakanı: Hızlı tren sevdamız vardı.. Hayaldi Gerçek olamadı.. Havaalanı olsun.. O da olursa ..Yollar çook kötü yapılıyor deniliyor ama gözüken bir şey yok..
  3.. Maliye Bakanımız para kasası burda dendi evet burda ama doğru dürüst bir tane PROJE hazırlanıp sunulmuyor.. Para geliyor ama nere gidiyor belli değil..
  Bayburt ta HİZMET YOK..Hizmet yapıldığını sanıyorlar ama öyle değil Bugün gitsinler VAN DEPREMDEN SONRA NE OLDU 2.BİR VAN İNŞAA EDİLDİ VE BUGÜN NÜFUSU 1.300.000..
  Şu bakanlarımızı arabayla gezdirin BAYBURT u ve fikirlerini alın bakalım ne diyecekler.. Geçeceği GÜZEREGAHLARI ASFALTLAYIP YIKAMAK DEĞİL.. 7 Bakan Geliyor Her biri farklı bir şeyler yapsa ihya olur.. Ama söz verip gitmek değil ..Kesin emir yapılacak.. Demeleri lazım..
  TOKİ tüm TÜRKİYEDE ( BAYBURT HARİÇ ) Konut Yapıyor..
  çookk ama çook söylenecek şeyler var ama yazmayla bitmez..
  Bayburt Nüfusu: 38.500
  Millet vekili : 2 idi 1 oldu..
  Ve.. Halen Göç veriyoruzzzz …
  Öğrenci : 7 000
  Lütfen bunları göz ardı etmeyelim.. Bayburt u Güllük Gülistanlık göstermeyin…ÇALIŞMAK ÇOK ÇALIŞMAK..

  NOT: GÜMÜŞHANE’DEN ÖRNEK ALINMALI…!

 • Yavuz
  3 Kasım 2016 12:17

  Tarihinde hic olmadigi kadar siyaset-halk-devlet destegine sahip bir belediyenin, bu agirliga hakkiyla cevap verememesine cok üzülüyoruz.Bu memleketi gercekten seven kim varsa Allah askina su Belediye ye bir el atsin…Bayburt`u “Büyük Köy” olmaktan kurtarin ne olur…Özellikle Sayin Agbal ve Sayin Kavcioglu`ndan istirham ediyoruz.Mahalleler köyden beter, her yer harabe, yollar, kaldirimlar olaganüstü berbat.Yani memleketin her yerine bu kadar yatirim ve hizmet yapilirken, biz hala bu sorunlarla boğuşuyoruz. eksiklikler bizlerin yerel idarecilerinde var. Adamlar “Proje getir yapalim” diyor daha ne desin?..Gelip kazma kürek calisacak degilya…Piknik-mesire alaninin bile devlet töreniyle “Hizmete acildigi” bir memlekette neler yapilip yapilmadigini varin siz hesap edin…Bayburt`ta ki yerel yöneticileri üc-bes ay sehir sehir dolastirmak lazim, belki sehir sehir dolasip bir yerlerden birseyleer görebilirler.Yaklasik sekiz sene önce bir süreligine Cin-Avrupa arasinda ticaret yaptim. Sehirlerarasi seyahatlerimde en cok su dikkatimi cekti; yüz km.lik bir yolda bile 5-6 tane, ortalama 2-3 km. uzunlugunda tünellerle karsilasiyorsunuz.Her bölge icin bu durum ayni, hangi yöne giderseniz gidin.Adamlar dagi tasi delip tünel yapmislar hemde yüzlerce…Tabii bi seksen küsür senedir devlet olarak ne yaptigimizin da özeti oluyor kisaca. Sen de bes senede bir tane 2 km. tünel yap, acilisina bütün devlet erkanini cagir, mehteranla acilis yap, sonrada övün dur…Durum maalesef bu!

 • ahmet
  3 Kasım 2016 17:00

  burada konuşulanlara bakıyorum da sanki byburtlu bayburtun sorunlarını yeni hatırlıyor seçim zamanı bayburt 10 numara mıydı şimdi herkes sıkıntılardan dem vuruyor bayburtta zihniyet değişimine ihtiyaç vardır bu belediyeyle bayburt bırakın kalkınmayı gelişmeyi yerinde bile saymayacaktır her geçen gün bayburt küçülmekte ve daha hızlı göç vermektedir bir süre sonra burayı erzuruma veya gümüşhaneye bağlayacaklar ilçe olarak bunu nasıl göremiyorsunuz anlayamıyorum bayburta adam akıllı hastane yapılması lazım sağlık bakanı gelmiyor yol yapılması lazım ulaştırma bakanı gelmiyor gelen de merak ettiğinden geliyor iş yapmak için değil bayburtlu sanki mecburmuş gibi seçimlerde oyunu en yüksek oyla veriyor ama hizmet almaya gelindiğinde hizmete layık görülmüyor biz bu kafayla gittikçe sadece bayburtun gerilemesini seyredeceğiz çünkü değişim yapmak gibi bi durum yoktur üniversite kurulmasaydı herhalde bayburtta insan kalmayacaktı herkese saygılar

 • hasan
  4 Kasım 2016 13:14

  Bayburtta ençok olan şey herkez vali herkez belediye başkanı herkez antrenör herkez idareci vs yapılan bişeyler yok diyorlar gidip mesire alanında piknik yapıyorlar yollar berbat diyorlar yolları asfaltlanmamış köyümüz kalmadı içme suyu diyorduk şuan gönül rahatlığıyla çay demleyip içibiliyoruz bir şehitliğimiz dahi yoktu onuda kazandıranlardan allah razı olsun üniversitemiz yoktu onuda getirdiler hastenemizyoktu ha pardonya 35 yatak kapasiteli bir sağlık ocağımız bir ambulansımız vardı bir çoruh nehrimiz vardı bütün atıklarımız orda şenlenirdi bayburtta iş yaparsın ne lazım yapmassın gorbagor ola derler sevgili arkadaşlar burda bir iş kurarsın vaybe der diklemesine dalarlar kahvelere oturup dedikodudan başka bişey bilmeyen bizler neyi sağlıklı bulabilirizki çoğu ilden daha çabuk doğal gaza kavuşmuşuz gelçi uzaylılar yaptı bunları ha yeni yapılan belki bilmiyorsunuzdur arkadaşlar bir yüzme havuzu var bakın orda bişeyler yapıyorlar ordaki mahallenin yolları kaldırımları hep sıfırdan oluyor belediye diyorlarki bayburtun tamamı böyle olacak bende inanıyor ve güveniyorum saygılar

 • esentepe
  4 Kasım 2016 23:23

  bakıyorumda yorum yazmayan arkadaşlar her halde şehrin hiç bir sıkıntısına ortak olmuyorlar.yada yazsak da ne degişecek diye düşünüyorlar.benim fikrim şudurki bayburt medyadan ALLAH razı olsun tarafsız bir şekilde yazdıklarımızı yayınlıyor.yoksa bu sıkıntıları muhakkak belli başlı kurumlar yada yetkililer okuyordur …bizlerde bu sıkıntıları yazarak söyleyerek gündeme getirecegiz

 • hasana cevap
  6 Kasım 2016 00:32

  hasan rumuzlu arkadaş sen herhalde trabzona veya erzuruma hastaneye gitmemiş gibi bi hava estiriyorsun bayburt çok iyi gibi konuşuyorsun senin tezine göre bayburt çok gelişti o zaman şu soruya da cevap versene bayburttan her geçen gün onlarca aile çevre illere ya da istanbula neden göç ediyor neden bayburtta 2. vekili alabilmek için dernekler ikametgahları bayburta alalım diye kampanyalar düzenliyorlar bayburtun içi tozdan topraktan geçilmiyor ayrıca belediyeye güveniyorum demişsin ama bayburt 15 senedir aynı siyasi parti tarafından yönetiliyor bu sürede erzurumun gümüşhanenin rizenin sivasın erzincanın trabzonun birer dünya şehri olduklarını bayburtun ise büyük bi köy haline dönüştüğünü görmüyorsun bu memlekette insanlar en basit sağlık hizmetini bile kendi yaşadıkları şehirde alamıyorlar erzurum ise bütün doğudan hasta kabul ediyor aradaki fark her geçen gün arttı kı turizmi konusunda üniversiteler arası olimpiyatlar erzurumda yapıldı 1 ayağı bayburtta yapılabilirdi reklam olur diye ama o bile çok görüldü bayburta yani velhasıl şunu demek istiyorum biz bayburtlular olarak teslimiyetçi politikayla sabit oy kullandığımız için bu durum siyasi iktidar tarafında kullanılmıştır dolayısıyla bayburta yatırım gelmemiştir şimdi bakanlarla falan gelmeleri de göz boyamadan başka bir şey değildir yani kısaca şunu diyorum hasan sen ve senin gibi düşünenler yüzünden bayburt geri kalmıştır düşüncelerinizi bayburtun menfaati doğrultusunda değiştirmeni tavsiye ederim bakış açını hep bayburtun kazanması olarak düşün iktidar bayburtu kaybetse iktidarı kaybetmez ama bayburt bütün odakları bu şehrin üstüne çekebilir böylece sorunları ülke gündemini meşgul eder ve bütün doğuyu gerekirse baştan inşa ederiz diyen iktidarın bayburta da eğilmesini sağlayabiliriz herkese saygılarımı sunuyorum

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.