Baksı Müzesi’nde Erdal Erzincan’lı Açık Hava Konseri

  • Haberin Tarihi: 15 Eylül 2018
  • Bu haber 453 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Baksı Müzesi’nde Erdal Erzincan’lı Açık Hava Konseri

 

Baksı Müzesi 2018 yılı yaz ayı kültürel etkinlikler programı kapsamında bir konsere daha ev sahipliği yaptı. 

Şair Zihni Sanat Alanı’ndaki konserde usta bağlamacı Erdal Erzincan sahne aldı.  

Bayburt’ta, Baksı Müzesi’nin bulunduğu Şair Zihni Sanat Alanı’ndaki açık hava konserinde sanatçı Erdal Erzincan, türkü severlerle bir araya geldi.  

Baksı köyü sakinleri başta olmak üzere, yöre halkının ve çevre illerden vatandaşların ilgi gösterdiği konserde sanatçı Erzincan, Anadolu’nun çeşitli yörelerinden eserler seslendirdi.  

Tüm konserlerinde olduğu gibi repertuarında Bayburt Türklerine de yer veren Erzincan, ‘Can Maral’ ve ‘Bugünde Günlerden Cumadır Cuma’ türkülerini kendine has beğenilen yorumuyla seslendirdi. Erzincan, konserin bir bölümünde ise eşi Mercan Erzincan’ı sahneye davet ederek, birlikte performans sergilediler. İkilinin performansı izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.  

Erdal Erzincan, bağlamanın Türk milletini birleştiren en önemli unsur olduğunu ifade ederek, “Bağlamanın etrafında toplanan milletimiz ideolojik tartışmalarla ayrışmamalı. Birbirimizle daha çok kenetlenmeliyiz” dedi.  

Kendisinin Aşkaleli olduğunu hatırlatan Erzincan, Türkiye’de ve dünyada bir çok yerde konserler verdiğini, kendi topraklarında verdiği konserlerden aldığı hazzı hiç bir yerde alamadığını belirterek, “Bayburt’ta olmaktan, Baksı Köyü’nde olmaktan çok mutluyum. Hüsamettin hocam çok büyük bir eseri buraya kazandırmış. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve çokça destek olunması gerektiğini belirtiyorum” diye konuştu.  

Şair Zihni’nin adını taşıyan 500 kişilik amfi tiyatrodaki konsere Vali Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Haber:Bayburt Postası

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.