Bakanlar, Ağbal ve Bak’tan Önemli Açıklamalar

 • Haberin Tarihi: 30 Aralık 2017
 • Bu haber 1682 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bakanlar, Ağbal ve Bak’tan Önemli Açıklamalar

AK Parti Bayburt Gençlik Kolları’nın 5. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Bayburt’ta gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak il merkezinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundular.

Bayburt Valiliğini ziyaret eden Ağbal ve Bak, burada açıklamalar yaptı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6. Olağan İl Kongresinde Bayburt için sözünü verdiği en az 3 bin kişilik spor salonunun yapımı için gerekli hazırlıkları tamamladıklarını bildiren Bakan Bak, “Tabi ben talimatı aldım biz hazırlıklarımızı yaptık. Bugün de yerine bakacağız. Sayın bakanımızla, belediye başkanımız ve valimizle birlikte en uygun yer neresiyse oraya bakacağız, biz hazırız hemen ihalesine çıkıp başlayacağız.” dedi.

Bayburt’un referandumda evet oyu rekoru kırarak Türkiye birincisi olduğunu hatırlatan Bakan Bak, “Tabi Bayburt referandumda birinci oldu. Çayın başkentinden selam getirdi. Bizim liderliğimizi aldılar ikinci sıraya düştük. O yüzden tebrik ediyoruz Bayburt’u. İnşallah 2019 seçimlerinde yine bu tatlı yarışımız devam edecek. Gelirken Gümüşhane’ye de uğradım onlarda dördüncü sıradaydı. Tabi rakiplerimiz takip ediyoruz onların performansı çok önemli bizim için.” İfadelerini kullandı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, AK Parti Bayburt İl Teşkilatı Gençlik Kolları kongresine katılmak için kente geldiklerini ve kongrenin Bayburt için hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan Bakan Osman Aşkın Bak’a tablo hediye etti.

“Kaybedecek zamanımız yok”

Daha sonra AK Parti Bayburt Gençlik Kolları’nın 5. Olağan Kongresi’ne katılmak üzere Şair Zihni Kültür Merkezi Salonuna geçen Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, burada önemli açıklamalarda bulundular. Bakan Ağbal, hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çıktığı Afrika turu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın bütün insanlık adına hak ve adaleti bulunduğu her ortamda dile getirdiğini ifade eden Ağbal, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız bir dünya lideri olarak sadece Türkiye için değil, sadece İslam alemi için de değil, aslında bütün insanlık adına hak ve adaleti yüksek sesle bulunduğu her ortamda ifade ediyor. Güç mü hakkı getirir, hak mı gücü getirir? Bunu dünyada bu kadar güçlü seslendiren, hakkın ve hukukun adaletin en güçlü şey olduğunu söyleyen dünyada başka bir lider var mı? Ne mutlu ki biz Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlik yaptığı bu ülkenin vatandaşlarıyız. Dünyanın neresine gidersek gidelim, neresinde bulunursak bulunalım Sayın Cumhurbaşkanımızın insanlık adına, İslam alemi adına, mazlumlar adına haykırarak söylediği her söz gerçekten kalplerde yankılanıyor” dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Önümüzde 2019 seçimleri var. Çok hayati önem taşıyan bir seçime gideceğiz. Kaybedecek zamanımız artık yok. Bir anımız dahi yok. Teşkilat olarak ‘Gece gündüz, kar kış’ demeden sonuna kadar çalışacağız. Büyümeye devam edeceğiz. Gençlerimize yürekten inanıyorum dedi. Bölgede planlanan yatırımlardan da söz eden Bakan Ağbal, gençlik kolları teşkilatının üniversitedeki faaliyetlerinin artırılması ve gençlerle daha çok diyalog kurulması gerektiğini söyledi.

“Cumhurbaşkanı kimsesizlerin kimsesidir”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise gençlere güvenlerinin tam olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: “Biz Karadeniz’in çocukları ülkemizi, milletimizi çok seviyoruz. Gençlerimize güveniyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız gençlerle yürümeye devam ediyor. Ben de onun yetiştirdiği gençlerden biriyim. Siyasete onun yanında başladım. 12 yaşından beri onun yanındayım. Beni okuttu, şimdi de bakan olarak yanındayım. Gençlere siyaset yolunu açtı. Gençler yolunuz açık. İşte ben bir örneğim” dedi.

Dünyada yeni bir düzenin kurulduğunu belirten Bakan Bak, Pakistan’da, Endenozya’da bize şunu söylüyorlardı Tayyip Erdoğan‘a iyi bakın, sahip çıkın; bizim de ihtiyacımız var. Recep Tayyip Erdoğan sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimsesidir. ‘Dünya 5’ten büyüktür’ demişti biliyorsunuz. En son İslam İşbirliği Teşkilatı‘nı toplayarak bunu orada da göstermişti. Şu çok önemli Artık dünyada yeni bir düzen kuruluyor; dünya 5’ten de 1’den de büyüktür. Ayağa kalkmamız lazım. Bunun için de gençlere ihtiyacımız lazım. Gençler, çok çalışmamız ve en iyisini yapmamız lazım.” İfadelerini kullandı.

Mevcut başkan Emre Sevimli’nin tek aday olduğu kongreye Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr.Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak katıldı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bayburt’ta yapılacak olan spor salonunun 4 bin kişilik olacağını belirtti.

Kongre salonunda yapılan konuşmaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • fatih
  31 Aralık 2017 09:19

  Bayburt her seçim döneminde ak partinin arkasında durdu……15 yıldır bu millet hep ak partiyi destekledi…ama karşılığı olan yatırım ve istihdam olarak maalesef alamadık…..en son TOKİ idaresinin türkiye genelinde yapacağı alt gelir ve orta gelir gurubuna yönelik ve kentsel dönüşüm olarak yapacağı konut sayısı 45.456 …bu 2018 proje ve yatırımaları içinde ve 33 ilde yapılacak….
  bayburt varmı yok……. hani 1 kasım seçimleri öncesinde müjde verdiniz…hatta ihalesi yapıldı dediniz..sonra ne hikmetse bu ihalede iptal oldu. hatta bayburt medya arşivinde haberleri bulabilirsiniz…..kentsel dönüşümde zaten belediye bir şey yapacak konumda değil….. sayın bakanlar her gelişinizde bu millete hikaye anlatmayın….spor salonu ve yurt inşaatı için sağolun….ama bunlar yeterli değil….bu halk daha çok yatırıma layık…öyle yok rizeyi geçtik.. yok konyayı geride bıraktık gazına milleti getirmeyin…siz yatırm olarak bayburtu en fazla yatırım alan iller arasına 1.. olarak sokabildinizmiki anlatıyorsunuz……GÜMÜŞHANE çamlıca mah….528..konut…..Çoruma 699 konut yapacak toki ….bu 2018 projeleri içinde… bayburt nerde…bayburt yine yok……….bayburtta göç hat safhada….millet işsizlikten..hayat pahalılığından kaçmanın derdinde…gaz pahalı….kiralar pahalı …. daire fiyatları pahalı….insanlar kazandıklarını kiraya. gaza..elektriğe..harcıyor….siz kalkmış rizeden bahsediyorsunuz…..sonrada nüfus yetmedimi gidin ankara gölbaşından yada istanbul kaynarcadan bayburtlu ithal edin..nüfus kaydırın bayburta……2 vekillik düşmesin 1 vekilliğe….lütfen gerçekçi olun …türkiyenin yeniden yapılanma hareketi içinde maalesef bayburt en son sırada……bu bizim için hakettiğimiz bir sonuç değil….

 • garip bayburt
  31 Aralık 2017 10:04

  BU HABERDE YATIRIMLAR KONUŞULDU ŞEKLİNDE BAŞLIK ATILMIŞ AMA ORTADA YATIRIM FALAN YOK TÜRKİYENİN HER YERİNE YAPILAN SPOR SALONU BAYBURTTA OLMADIĞI İÇİN O YAPILACAK BAŞKA BİRŞEY YOK BARİ MİLLETİ KANDIRMAYIN ANLADIK BAYBURTU UMURSAMIYORSUNUZ AMA BARİ VATANDAŞA SİZE HİZMET EDİYORUZ DİYİP TE MİLLETİN AKLINI BULANDIRMAYIN BAYBURT HANGİ SEÇİMDE DESTEK VERMEDİ ALLAH AŞKINA SADECE KENDİNİZE SORUN ŞU ANDA EN ÇOK GÖÇÜ VEREN ŞEHİR NERESİ BU İNSANLAR KEYİFLERİNDEN Mİ GÖÇ EDİYOR BU GERÇEKLERİ İNKAR EDEBİLİYOR MUSUNUZ AYTICA BAYBURTA VERİLEN HIZLI TREN SÖZÜ NE OLDU BUNDAN HABERİNİZ VAR MI BAYBURT DEVREDEN ÇIKTI İŞTE BAYBURTA VERİLEN DEĞER BU SADECE OYU VERSİN GERİDE NE OLUR OLSUN BEN SADECE BAYBURT HALKININ VİCDANINA VE HAVALE EDİYORUM BU DURUMU AYRICA FABRİKA OLMAYAN TEK ŞEHİR BAYBURTTUR 2017 YILINDA İHRACATIN GERÇEKLEŞMEDİĞİ TEK ŞEHİR OLARAK DA MAALESEF TARİHE GEÇTİK

 • Gürsel Karapınar
  31 Aralık 2017 11:16

  Kop dağı kayak tesislerimiz ,Türkiye’de adından söz ettiriyor…!
  Hafta içi toplam 3000 bin kişi ağırlıyor….!
  Yan yana, uzun iki kayak pistiyle ,alt yapısıyla göz kamaştırıyor…!
  Şehir merkezi ve dağ tesislerimiz, konaklamada ful çekiyor…!
  Esnaf bu sıcak para karşısında memnuniyetini ifade edecek söz
  bulamıyor….!
  Sayın bakanlarım, vekilim, etkili ve yetkililer, sizlerle gurur duyuyoruz…!
  İyi ki varsınız….!
  Sizlerle daha çok rekorlar kırmaya devam edeceğiz….! Söz veriyoruz..!

  YENİ YILIN ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.