Bakan Ağbal Yeni Hastane İnşaatında İnceleme Yaptı

 • Haberin Tarihi: 8 Nisan 2018
 • Bu haber 508 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bakan Ağbal Yeni Hastane İnşaatında İnceleme Yaptı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yapımı devam eden 200 yataklı yeni Bayburt Devlet Hastanesi nin inşaat alanında incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Yapımı devam eden yeni hastanenin, eski hastane ile hiçbir şekilde mukayese edilemeyecek kadar mükemmel olacağını vurgulayan Ağbal, konforu, vatandaşa sağlayacağı imkanları ile Bayburt’a değer katacağını belirtti.

Ağbal, Bayburt’a, son dönemde Türkiye’nin yaptığı en güzel hastanelerden birisinin kendi ölçeğinde inşa edildiğini aktararak, şunları söyledi:

” 1990’lı yıllarda hastanelerin halini hatırlayın. Bırakın böyle bir hastanenin olmasını, hastaneye erişemiyorduk ki. Tek kişilik odalar yerine 4-6 kişilik koğuşlar vardı. Dolayısıyla hükümet olarak Türkiye’nin birçok vilayetinde bugün şehir hastaneleri yapıyoruz ve bunları birbiri ardına açıyoruz. Avrupa’da birçok yerde olmayan hastane konforu şimdi bizim yaptığımız hastanelerde var. Bu hastanede her polikliniğin kendi müstakil alanı olması son derece önemli. Bayburtlu hemşehrilerimizin birinci sınıf sağlık hizmeti almasına imkan verecek bir hastane. Yeni hastane vatandaşa birçok iş ve işlemi aynı mekanda yapma imkanı sunacaktır. İnşallah 2019 seçimlerinden önce de hem inşaatı bitecek hem de makine teçhizat ihtiyaçlarını karşılayacağız. Vatandaşlarımız burada güzel bir hizmete kavuşacaklar.

Biz Bayburt’a hizmet etmeye devam ediyoruz. Nerede, neye ihtiyaç varsa gece gündüz çalışıyoruz. Bayburt hizmetlerin en güzelini hak ediyor. Bayburt her zaman milli ve yerli duruşunu ortaya koymuştur.” diye konuştu.

Yapımı devam eden yeni Devlet Hastanesinin inşaat alanındaki incelemelere Bakan Ağbal’a, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr.Şahap Kavcıoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK parti Baybur İl Başkanı Fatih Yumak, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Sağlık Müdürü İlker Hancı eşlik etti.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • özer
  9 Nisan 2018 06:16

  1990 Yıllarında Hastenelerde vatandaşlardan hiç bir zaman aslı astarı belli olmayan üçretler ve ilaç kuyrukları yoktu hemen hemen her vatandaş kuyruksuz ve altı aya verilen rendevularla beklemiyorlardı bu gün ülkede binlerçe kalp ve kanser hastası var acaba bunların kaçda kaçı devletin hastanesinde yapılmaktadır,özel hastanaler vatandaşı soyarken sizlerin halen eski türkiyedeki sağlık hizmetlerini eleştirmeniz hiçde doğru değildir,acaba hastene yapmakla bu iş bitiyormu yine bayburtlu diğer illerde sağlık tedavilerine gideceklerdir neden bayburtta kadın doğum,kanser tanı ve kalp ve damar hastalıkları merkezi yok üç beş doktorla bu hizmetler olmaz vede yürümez.sayın bakan ben de bir bayburtluyum neden benim şehrimde bu hizmetler olmasınki ama sağlık yönünden türkiye sınıfda kalmıştır.insanlar muayene ve diğer üçretlerden yaka silkelerken senin hastane yapman kimlere yarayacak acaba emekli ve asğari üçretli yokluk ve sefalet içinde insanlara hastene yapana kadar karınlarını doyurunki sağlıkları ellerinden gitmesin.

 • carizma69
  9 Nisan 2018 07:41

  Bakan beye sormak lazım. bir diş tedavisi için bile yine Erzurum’a gideceksek onca taş binaya ne gerek var ? önemli olan doktorun, öğretmenin buraya gelmesi burada kalması. Doktoru, öğretmeni olmayan binalar taş yığınından ibarettir. saygılarımla..

 • hahmet
  9 Nisan 2018 17:16

  Son zamanlarda göç eden ailelerden sizce kaçı “hastane olmadığı için bayburttan göç ediyorum” demiştir…
  Tamam hastane yapılacak buda bi hizmet ama yerli halkın üretime yönelik yatırımlara daha çok ihtiyacı var. Çiftçiler üretiyor fakat karın tokluğuna. destekleme zamanını dar gözlüyorlar. Sanayi üretimine ihtiyaç var.

 • mehmet
  9 Nisan 2018 19:47

  şu anda mevcut hastanedeki yatak işgal oranı nekadardır benim bildiğim hasta yatmadığı veya yatırılmadığı için yemek şirketi zarar ettiğinden yakınıyordu hastayı yatıracak doktor önemli doktor olmadığı veya acemi nalbant kürt eşşeği misali ,doktorlar mecburi hizmet bittiği anda diğer tabirle bayburtlu hemşerilerimiz üzerinde acemiliği bittikten sonra yeni doktor geliyor ,yeni gelende gün sayıyor bu böylece devam edip gidiyor bence füzüli yatırımdır daha öncekini genişlettinizde ne oldu erzurum trabzon daha kötüsü gümüşhaneye hasta sevkleri, durdumu Allah kolaylık versin ne diyeyim

 • murat
  11 Nisan 2018 18:45

  200 yataklı hastane demek bayburt devlet hastanesinin bir benzerinin yapılması demektir. Yani hastanelerde belirli bir yatak sayısına belirli miktarda uzman verildiği bilinmektedir.
  Bu şu anlama gelir şu an da Bayburt’ta hangi uzmanlıklar varsa, yeni yapılacak binada da o uzmanlıklar olacak.
  Anlayacağınız anjiyo olmak için Erzurum, Erzincan , Trabzon yollarında hayatlarımızı kaybedeceğiz.
  Mhp li vekil 400 yataklı hastane sözü vermişti. 200 sayısının üzerine çıkabilse idiniz kalriyoloji bölümününde anjiyo yapacak düzeye gelebilirdiniz.
  Yarın Kadri hoca yeniden aday olsun siz o adayken yaptığınız gibi yapar ilçelere bile hatta konursu ya bile hastane açardınız.
  Sizi çalıştırmak için illede her seçim kadri hoca aday mı olmalı.
  Tabi Bayburt kıymetini bilemedi adamın çok yazık.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.