Bakan Ağbal, Terör Örgütlerine Yönelik Sert Konuştu

  • Haberin Tarihi: 31 Ağustos 2017
  • Bu haber 1052 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bakan Ağbal, Terör Örgütlerine Yönelik Sert Konuştu

Kurban Bayramı öncesi memleketine gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Demirözü ilçesini ziyaretinde, içeride ve dışarıda her kim olursa olsun kimse Türkiye’nin gücünü sınamaya kalkmasın diyerek sert açıklamalar yaptı.

Bakanı Ağbal Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye ve Irak’ta terör örgütlerine karşı operasyon sinyali veren konuşmasını hatırlatarak, bu bölgede kimse Türkiye’nin gücünü sınamaya kalkmasın, gerek içeride gerek dışarıda. Türkiye olarak bu bölgenin istikrarı, huzuru, barışı için ve bölgede oynanmak isteyen bütün oyunları bozmak için Türkiye üzerine düşen ne varsa sonuna kadar yapacaktır” dedi.

Kurban Bayramından bir gün önce Bayburt’a gelen Bakan Ağbal, AK Parti Demirözü İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bayramların insanları birleştiren ve bütünleştiren müstesna günler olduğunu kaydeden Bakan Ağbal “ Bugünlerde milletçe ülke olarak bir taraftan bütün bu yaşadıklarımızla iftihar ediyoruz. Yaşadıklarımızdan dolayı kendimizle ne kadar gurur duysak azdır. Bir ülkede 15 Temmuz 2016’da alçak bir darbe girişimi olmuş, aradan 1 yıl geçmeden ülke kendini olağanüstü bir şekilde toparlamış, bu sürecin içerisine 16 Nisan referandumunu koymuş ve Türkiye’yi çok daha ileriye götürecek reform niteliğinde bir Anayasa değişikliğini de yapmış. Böyle bir ülke dünyada herhalde yok. O açıdan millet olarak kendimizle iftihar ediyoruzö ifadelerini kullandı.

En son Arakan’da Müslümanlara karşı yapılan zulmü şiddetle lanetliyoruz diyen Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Müslümanlara Gazze’de, Arakan’da bugün yapılan zulümleri hepimiz izliyoruz, büyük bir üzüntüyle de ellerimizi açıp Rabbimize dua ediyoruz. Bu zulümleri yapanları Kahru perişan eyle diye. Kurban Bayramı’na girerken bir taraftan içeride bu birliğe, beraberliğe işaret eden bütün bu gelişmelerden dolayı mutluyuz ve huzurluyuz, ama dışarıda yaşananlardan dolayı da üzüntülüyüz. O açıdan millet olarak bu bölgede bize düşen büyük sorumluluklar var. İslam coğrafyası içerisinde bugün bütün ümitler ülkemizde, bütün ümitler beklentiler bu millet üzerinde. İnşallah biz de bu beklentileri boşa çıkarmayacağız, canla başla gayret edeceğiz ve içeride ve dışarıda milletimizin birliğine beraberliğine kast eden her türlü alçakların, alçak terör örgütlerine karşıda mücadele edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.