Bakan Ağbal, Şantiyeye Dönüşen Bayburt’u Tek Tek Anlattı

 • Albümün Tarihi: 4 Şubat 2018
 • Bu Albüm 1509 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Memleketine gelerek bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Öğretmen evinde yaptığı konuşmada Bayburtluların merakla beklediği bir çok konuya tek tek açıklık getirdi.

Bayburt’u hafta sonu ziyaret eden Ağbal ile birlikte Ak Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr. Şahap Kavcıoğlu, Demirözü ve Aydıntepe ilçelerinde inceleme ve ziyarette bulundular. Daha sonra Bayburt AK Parti şubat ayı genişletilmiş il danışma meclisi toplantısında AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak, İl Meclis Başkanı Yusuf Elçi, AK Parti Bayburt Milletvekili Doç.Dr.Şahap Kavcıoğlu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal birer konuşma yaptı.

İl Başkanı Yumak, teşkilat çalışmalarını sıralarken, İl Meclis Başkanı Elçi, köylerdeki yatırımları anlattı. Milletvekili  Kavcıoğlu ise Türkiye gündemini değerlendirdi. Son olarak konuşma yapan Maliye Bakanı Ağbal, konuşmasının hemen hemen tamamını Bayburt’ta yapılan yatırımlara ayırdı ve tek tek anlattı.

Şehrin her tarafının hizmet şantiyesine dönüştüğünü belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, yapılan hizmetleri sıralarken en çok merak edilen kentsel dönüşüm ve askeri birlik konusuna açıklık getirdi. TOKİ başkanıyla görüştüğünü söyleyen Ağbal, eski sanayi sitesinin bulunduğu alan için Çarşamba günü TOKİ yetkililerinin sahaya ineceğini ve eski sanayinin tamamının kamulaştırılacağını, orada konutların ve iş yerlerinin yapılacağını vurguladı. Ayrıca yakın bir zaman içerisinde ise Bayburt’taki askeri personel sayısının 3200’e çıkacağını ve projesi devam eden Arpalı beldesindeki 120 milyonluk bir yatırımla da modern bir askeri kışlanın yapılacağını ifade etti.

Bayburt’ta yapılan yatırımları ve merak edilen bir çok konuyu anlatan Ağbal’ın , Kavcıoğlu’un ve Yumak’ın konuşmalarının tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

İl Meclis Başkanı Yusuf Elçi’nin yaptı konuşma kayıt sorunu yaşanması nedeniyle yayımlanamamıştır.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • raci albayrak-pendik
  4 Şubat 2018 15:38

  sn maliye bakanına şahap beye ve diğer yetkililere tşkler,hz abdülvehhab gazi,nin çevre düzenlenme proje ihalesi olursa,ramazan da” iftar programı olur,dolayısıyla bayburtun tanıtımına “katma değer katar.”tıpkı İstanbul gibi..tşk,
  “ramazanda bayburtta olacağız.

 • BAYBURT KALESİ
  4 Şubat 2018 22:25

  Sayın bakanım kent meydanına kavuşacaksak, samimiysek , Ticaret
  ve sanayi odası ,başka alana yapılmalı,uzun vadede o adada ki , sivil
  yerleşim yerleri de kaldırılarak Bayburt Lisesine kadar ,MEYDAN olmalı…
  LÜTFEN bu meydan projesini ,tekrar gözden geçiriniz…
  Bütün yollar tamam, Bayburt-Pazar yolu (Nörgah) -İspir kara yolu
  ALLAH’a emanet…. Bu yolun yapımı Laleli barajına bağlı,anlaşılıyor ki
  da ha çok bekleyeceğiz……!
  Bayburt ulu cami, Bedesten,kırk çeşmeler etrafının yıkımı , çevre
  düzenlemesine değinilmedi, unutuldu mu…?
  Tarihi hamamların onarımı rafa mı kalktı…?
  Dükkanların cephesini güzelleştirirken, o güzelim taş dükkanların
  üzerine atılan , ilave katlar nasıl olacak…?
  Eski sanayi de ,kentsel dönüşümün , başlama müjdesi verilirken, bu
  FELAKET alkışlanıyor…Anlamak çok zor….
  Bizlerde Afrin de ki kahraman askerlerimize dualarımızı gönderiyor…
  Allah yardımcıları olsun diyoruz…

 • selim
  5 Şubat 2018 06:42

  sayın bakanım 15 senedir bekliyoruz eski sanayi ne olacak diye ucuz fiyattan kamulaştırma olmasın insanları memnun edecek rakam olursa herkes memnun olur toki kocaman kuruluş vatandaşa yazık etmeyin

 • fatih
  5 Şubat 2018 07:01

  her yaz başı aynı şeyleri söylüyorsunuz kentsel dönüşüm olacak diye milleti oyalıyorsunuz gençosman mahallesinde resmen pisliğin içinde yaşıyoruz unutulmuş bi mahalle olduk ALLAH rızası için ya yıkın ya da gerekli düzenlemeleri yapın

 • Sinirhastası
  5 Şubat 2018 07:39

  Sayın bakanım galer hamamı ve çevresi için kentsel donusum açıklanmıştı. 7-8 sene fikri ortaya atılan sanayi için bugun dugmeye basıldı ise galer kentsel donuşumuçin de bı 7 sene bekleyecek miyiz.

  Ayrıca yatırımlar neden göze çarpmıyor örneğin benim gözümde neden çarpmıyor. Okul yapılıyor ama çoğu eğitimci sendika vakıf gibi yerlerde siyasi ve ülke gündemi ile meşgul oluyor eğitim ikinci planda o kadar tolerans gösterdiğiniz her yere her makama atanan kişileri bir sorgulayınız eğitim neden bu durumda diye bir cevap versinler.

  Parti içi kişiler vizyonsuz yapılan yatımları lanse edemiyorlar

  Çoğu kişi adam akıllı bir işte çalışmıyor. Ve alınan ücret 1600 ben daha karnımı doyuramıyorki yapılan icratları değerlendireyim…ya sayın bakan allah rızası için hesap edin.. 500 kira 300 gaz 100 elektrik su 50 tel 50 her gün 2 tl den 40 tl cocuga okul harclıgı, 150 araç gideri , ve daha benim yiyeceğim ekmek hesapta yok, pazara gideceğim para , Çoluğa çocuğa üst baş, marketten alacagım aylık salçanın peynirin deterjabın cayın şekerin parası yok… ben bu durumda nasıl yatırımları değerlendireyim ben yaşam mucadelesi veriyorum varlık yokluk savası verıyorum Evimin içibde kimseye muhtaç olmamak için ekonomik açıdan kısılmış kalmışım benim gözüm sizlerin yaptıgını gorecek halde degılkı

  Saygılar…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.