Bakan Ağbal, Kapalı Spor Salonu Müjdesini Verdi

 • Haberin Tarihi: 10 Mayıs 2018
 • Bu haber 1543 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bakan Ağbal, Kapalı Spor Salonu Müjdesini Verdi

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt’ta yapılacak olan 4 bin kişilik kapalı spor salonunun ihalesinin 20 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirileceği müjdesini verdi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt’a yapılacak 4 bin kişilik kapalı spor salonu için çalışmaların tamamlandığını ve projenin ihalesinin 20 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini belirterek, “Yaklaşık maliyeti 25 milyon lira olarak belirlenen kapalı spor salonu, gerçekten birinci sınıf ve Bayburt’a yakışır bir salon olacak. Bayburtumuza hayırlı olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bayburt’a son gelişinde kente güzel bir kapalı spor salonu yapılması talimatını verdiğini hatırlatan Ağbal, konuyu Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’la takip ettiklerini ve neticelendirdiklerini söyledi.

Projenin hem hacim hem de nitelik olarak en iyi olması noktasında yoğun bir gayret gösterdiklerini anlatan Ağbal, özellikle ileriye dönük olmak üzere, Üniversitenin de büyümesi dikkate alınarak 4 bin kişilik kapalı spor salonunun yapılması talebinin kabul gördüğünü bildirdi.

Bakan Ağbal, şunları söyledi:

“Çalışmalar tamamlandı. 4 bin kişilik kapalı spor salonunun ihalesi 20 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Projenin yaklaşık maliyeti 25 milyon lira olarak belirlendi. Yeni yapılacak kapalı spor salonu, gerçekten birinci sınıf ve Bayburt’a yakışır bir salon olacak. Bayburtlu hemşehrilerimiz, gençlerimiz bu spor salonunda çok daha güzel koşullarda spor yapacaklar. Gerçekten şunu da özellikle söylemek gerekiyor ki sayı olarak birçok ildeki kapalı spor salonu büyüklüklerine göre Bayburt için çok prestijli bir proje olma özelliğini taşıyor.”

Bayburtlu gençlerimize güveniyoruz

Bayburt’ta Üniversitenin her geçen gün büyüdüğünü, polis özel harekat merkezi çalışmalarının devam ettiğini, buranın 12 ay boyunca çalışmasını sağlayacak yatırımların hızla ilerlediğini vurgulayan Ağbal, şöyle devam etti:

“Bayburtlu gençlerimize güveniyoruz. Arkadaşlarımızın ne kadar zor koşullarda spor yaptıklarını bilen biriyim. Dolayısıyla bu projeyi de gerçekleştirirken hep Bayburtlu gençlerimizin bana ifade ettiği talepleri dikkate aldım, değerlendirdim. Bayburt’a, gençlerimize hayırlı uğurlu olsun.”

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • HÜSEYİN
  11 Mayıs 2018 07:57

  Sayın maliye bakanımız
  yeni projeniz memleketimize hayırlı olsun umarım dilediğiniz gibi olur ve biz gençlere çalışma fırsatı doğar.yıllarca istanbulda çalıştım bayburt’a göç geldim burdA ÇALIŞMAK İSTİYORUM AKSİ TAKTİRDE İSTEMEYEREKDE OLSA TUZLAYA GERİ GİDECEĞİM.
  SAYGILARIMLA

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.