Aydıntepe Yeşil Yol Projesi Masaya Yatırıldı

  • Haberin Tarihi: 26 Kasım 2018
  • Bu haber 317 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aydıntepe Yeşil Yol Projesi Masaya Yatırıldı

 

Aydıntepe İlçesi sınırları içerisinde, Yeşil Yol güzergahında turizm içerikli, “Aydıntepe Yeşil Yol ile Şenleniyor” projesinin uygulama sürecine ilişkin değerlendirme toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi. 

Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi(DOKAP)’dan sağlanan mali kaynak ile Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Kültür-Turizm ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan  projenin uygulama alanı, yapımı planlanan tesisin içeriği ve uygulama süreçlerinin ele alındığı toplantıda Vali Ali Hamza Pehlivan, Yeşil Yol güzergahı üzerinde bulunan, yılda binlerce ziyaretçinin geldiği Yer Altı Şehri’ne sahip olan Aydıntepe İlçemizin turizm potansiyelinin arttırılmasına yönelik olarak hazırlanan projenin 2019 yılı içinde tamamlanacağını belirterek Aydıntepe’ye ve Bayburt’a hayırlı olmasını diledi. 

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Aydıntepe Kaymakamı Mustafa Akın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şenol Kılıçarslan ve KUDAKA Bayburt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Fatih Baltacı katıldı. 

Proje kapsamında doğa ile uyumlu evler, sosyal tesis, yöresel ürünler satış noktası ve gezi alanları yapılması planlanıyor.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.