Aydıntepe İlçesinde Şeker Taraması ve Diyabet Ölçümleri Yapıldı

  • Haberin Tarihi: 14 Mart 2018
  • Bu haber 2271 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aydıntepe İlçesinde Şeker Taraması ve Diyabet Ölçümleri Yapıldı

 

Bayburt İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı tarafından Aydıntepe İlçesinde açlık kan şekeri taraması yapıldı ve diyabet eğitimleri verildi.

Şeker ve Diyabet hastası sayısının toplumda her geçen gün artması nedeniyle, erken tanı koymak ve farkındalık yaratmak amacıyla Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sebahattin Canmemiş tarafından oluşturulan sağlık ekibi, Aydıntepe ilçesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, öğrenci ve halka yönelik şeker taraması yaptı ve diyabet eğitimleri verdi.

Tarama uygulamasına Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Belediye Başkanı V. Canan Altuntaş ve Kurum Amirleri de iştirak ettiler. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sebahattin Canmemiş tarafından değerleri yüksek çıkan öğrenci ve personele konu hakkında bilgiler verildikten sonra aile hekimlerine ve hastanelere yönlendirildiler. Ayrıca sonuçların Bayburt Kamu Hizmetleri Başkanlığı tarafından takip edileceği belirtildi.

Yapılan eğitimlerin vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını ve katılımın yüksek olduğunu söyleyen Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sebahattin Canmemiş, “Toplamda 332 vatandaşımıza açlık kan şekeri taraması yapıldı ve 26 kişi diyabet tanısıyla takibe alındı. Yapılan tarama ve eğitimlerin amacı diyabetin önemini vurgulamak ve bu konuda farkındalığı arttırmaktır. Diyabet hastalığı, dikkat edildiği sürece kontrol altına alınabilir olduğu unutulmamalıdır. Bu tür eğitim ve tarama faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.