Araç Sürücüleri Saat Kulesi Meydanı İçin Çözüm Bekliyor

 • Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2018
 • Bu haber 631 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Araç Sürücüleri Saat Kulesi Meydanı İçin Çözüm Bekliyor

 

Bayburt şehir merkezi Saat Kulesi meydanında sık aralıklarla tıkanan araç trafiği, nedeniyle sürücüler ve vatandaşlar çözüm üretilmesini bekliyor. 

Merkeze çıkan 5 yolun birleştiği Saat Kulesi meydanında yaşanan yoğun araç trafiği alternatif çözüm arayışlarını gündeme getiriyor. Meydanın etrafında bulunan işyerlerinin önünde araç park yeri uygulamasının günün bir çok saati ve özellikle mesai sonrası tıkanan araç trafiği nedeniyle, zaman zaman araç sürücülerinin tartışmalarına da sebep oluyor. Vatandaşlar ise bu sorunun yaşanmaması için çözüm olarak park yasağının getirilmesini öneriyor.   

Ağır tonajlı araçlar ile tır ve otobüsler Saat Kulesi meydanından dönmek için dakikalarca manevra yapmak mecburiyetinde kaldığını ifade eden vatandaşlar,  bu soruna neden olan ise genellikle işini kısa sürede halletmek üzere araçlarını geçici park etmek mecburiyetinde kalan araç sahipleri ve meydanda bulunan park etmiş olan araçların neden olduğunu belirterek, Saat Kulesi etrafına park yasağı getirilmesi halinde sorunun önemli derecede çözüme kavuşacağına inandıklarını dile getiriyorlar. 

Trafik ve zabıta ekiplerinin aralıklarla trafik akışının tıkanmaması için görev yaptığı ve 5 yolun birleştiği kavşak civarında bulunan esnaflar başta olmak üzere, araç sürücüleri ve vatandaşlar il Trafik Komisyonu veya Bayburt Belediyesinden buradaki soruna kalıcı ve etkili bir çözüm üretmesini talep ediyor.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • bihemta
  18 Ağustos 2018 00:24

  herkes trafiği akıtmak için çabalarken biz kendi ellerimizle tarfik oluşturuyoruz. yollar daracık araba yan yana geçemiyor adım başı hız keser var. bu trafik elbette oluşacak.

 • sinirhastası
  18 Ağustos 2018 13:11

  büyüyen bayburtun küçük kalan projeleri..

  kıymetli dostlar malesef yerel yöneticilern tek gördüğü br nokta var oda bayburt saat kulesi..
  bakınız bayburt buyuduyse bayburt için bu alan artık sembolik bir alandır. trafiğe kapatılmalıdır. istiklal caddesi bakırköyün caddesi ankarda antepte izmir v.s.. bir sürü ornek var.. halen daha ticaret bu noktada devam ettrmek bayburtun merkezini burası kabul etmek mumkun değildir. haydi çarşıya gidelim diyen herkesin tur attığı yer burasıdır.. besikten düşenin araba almaya koştuğu şu dönemde insalarımızda artık yürümeyi de bilmelidir. arabasını bankanın onune park etmek , fırının önüne park etmek, caminin önüne park edip işlerini halletmenin artık şehicilik analayısında yeri olmadığınıda bilmelidir. ayrıca cum. caddesi kamunun işgalinden kurtarılmalıdır. valilik belediye polis evi askeri alanlar v.s. cum. caddesinden çıkmalıdır. çünükü buradaki perseonel ve beraberindeki araçlar bu kurumların işleyişi bu caddeye buyuk yük teskil etmektedir ve buradakı bazı personeller bu caddeyi sanki kendi kurumlarının eklentisi gibi algılamaktadırlar. bayburt universitesi devasa bir kompleks yapmıştır. esk yerleşkedeki binalar belediye ve kamu kurumlarına devredilmeli. ve cumhuriyet caddesi rahatlatılmalıdır. zira toki nin yaptığı yerde bir sürü dükkanda var cum. caddesinin ağırlığı bir mıktar oraya paylaştırlmalıdır.dükkansa dükkan orada da bir sürü var. (hani idda şuya belediye gelen carsıda işini halletsin 40 yasındayın belediyeye ikı defa gittim.. komikk.. ) hemde cum caddesinin etrafındaki saj kaplamalı tek katlı dükkanlardan değil. yenı yapılmış yerler.. ama yyooo biz buradaki 3-5 ensesi kalının dükkanlarının calışmasını baltalamak istemeyiz derseler millete ızdırabı tercih etsinler..

  saygılar…

 • hahmet
  20 Ağustos 2018 08:40

  Şehir içi yollarına sallamseyit hızkeser tümsek asfalt döken kurumdan amortisör yardımı istiyoruz.

 • YERLİ
  20 Ağustos 2018 15:08

  EN DOGRU İŞ YOLLARA HIZ KESİCİ KOYULMASI OLDU DOGRUYA DOGRU DENMELİ…EN YANLIŞ İSE BİR TÜRLÜ ŞEHİR MEKEZİNDE ESKİ HÜKÜMET KONAGININ OLDUGU YERİN OTO PARKA AÇILMAMASI BURASI TAM ÜÇ SENEDİR BİTMEDİ.AGUSTOS AYI BİTİYOR BURASA BİR DAHA Kİ SENYE KALDI….ÜÇÜNCÜ SORUN İSE BU YOLU DAR OLMASI VE EN KÖTLÜĞÜ İSE AMBULANSIN GELİPDE 15 20 DAKİKA CUMHURİYET CADDESİNDE BEKLEMESİ YANİ TRAFİGİN İLERLEYEMEMESİ…..BU YOL OLMADI ACİL ÇÖZÜM BEKLENİYOR.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  21 Ağustos 2018 11:37

  BAYBURT’A TARİH,KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ DİYORSAK
  BAYBURT TRAFİĞE KAPALI YAYA GEZİLECEK BİR KENTTİR..
  Yönetenler plan ,proje tüm uygulamalarını buna göre yapmalıdır..
  Cumhuriyet caddesindeki araba trafiği ,hareket halinde ,semercilerden
  eski hastane caddesinden ,kale ardından durmadan devam etmelidir..
  Tüm mahalleler yıkılıp YEŞİL ALAN kazanılırken, binalar 2 veya 3 katı
  geçmemeli.. Bu ne demek..? Trafiğin yüzde seksen ,çözülmesi demektir…
  Tabi ki Trabzon tarafı hastane,üniversite kısmı o alanda şehir merkezi
  cadde,iş merkezleri oluşturup cazip hale getirilmelidir….
  Güzel anlatıyoruz da olur mu…? İnanıyor musun diye sorarsanız..
  MEVCUD BU KADRO VE ZİHNİYETLE MÜMKÜN DEĞİL…. DİYORUM…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.