Ankara Basını Bayburt’a Çıkartma Yaptı

 • Haberin Tarihi: 14 Ekim 2014
 • Bu haber 2623 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Ankara Basını Bayburt’a Çıkartma Yaptı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt ziyaretini “tarihi fırsat” olarak değerlendiren Kenan Yavuz, Ankara’dan Erdoğan’ı takip etmeye gelen kalabalık basın ordusunu misafir edip Bayburt’u gezdirdi.

Kenan Yavuz: “Bayburt makus talihini yenecektir”

SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt programına Ankara basını ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt ziyaretini “tarihi fırsat” olarak değerlendiren Kenan Yavuz; Erdoğan’ı ve yanındaki heyeti Mustafa Kartoğlu (Star), Bülent Aydemir (Habertürk), Abdulkadir Selvi (Yeni Şafak), Deniz Zeyrek (Hürriyet), Mahmut Övür (Sabah) ve Hakan Güldağ (Dünya) ile birlikte karşıladı.

Yavuz; “Bayburt, Cumhuriyet tarihinde ilk kez halkın seçtiği cumhurbaşkanını ne kadar sevdiğini verdiği rekor oyla gösterdi, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’da Bayburt’u seviyor. Bu sonuç hem Türkiye’yi 2023 hedefleri ile buluşturacaktır hem de Bayburt’umuzun makus talihini yenmesine vesile olacaktır” dedi.

Erdoğan’ın ilk yurt içi ziyaretlerinden birini Bayburt’a yapmasının, Bayburtlular için onur ve gurur vesilesi olduğunu belirten Yavuz; “Bayburt’ta misafir ettiğimiz tüm gazeteci dostlarımızda aynı görüşte, bu şehrin tarihsel dokusuyla buluşması gerekiyor. Bu fırsatı iyi değerlendirip, yeniden Anadolu’nun ve Türk kültürünün en kadim şehirlerinden biri olmalıyız.” Dedi.

Yavuz’un açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

“Bu muhteşem tarihi, bu hale nasıl getirdiğimizi anlamakta zorlandılar.”

“Kentimizin tarihi dokusunu boğan ve kimliksizleştiren binalardan acilen arındırılması gerekiyor. Gazeteci arkadaşlarımız ve misafirlerimize Bayburt’u gezdirirken hepsinin üzüldüklerine şahit oldum. Bu muhteşem tarihi, bu hale nasıl getirdiğimizi anlamakta zorlandılar. Umarım; Polis evi, Belediye binası ve Valilik ek hizmet binası en kısa sürede yıkılır. Şehit Osman tepesine yapılan evleri ise misafirlerimize anlatmakta çok zorluk çektiğimi ifade etmek durumundayım.”

“Misafirlerimizi ağırlayacak geleneksel bir konak bulamadık”

“Cumhurbaşkanımızın programını vesile yaparak Türkiye’nin en seçkin gazetecilerini Bayburt’ta misafir ettik ama kendilerini ağırlayacak geleneksel bir tane konak dahi maalesef bulamadık. Misafirlerimizi ağırlama noktasında fedakarca koşturan Bekder ve Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası yönetimlerine çok teşekkür ediyorum.”

Haber:Kürşat Okutmuş

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Gurbetçi
  14 Ekim 2014 16:41

  Sayın Kenan YAVUZ beye teşekkür ediyoruz…Bu kadar olumsuzluklar içinde , yüreğimize su serper şekilde konuşan
  bir tek kendisi, bu ziyaretin perde arkasını çözemedik, neticelerini bekliyoruz..Ucube modern yapılardan kurtulmalıyız diyor
  nasıl olacak, leblebi dağıtır gibi inşaat ruhsatı veriyoruz..Herkes istediği gibi bina yaptığına göre İMAR MÜDÜRLÜĞÜ niye var….Yetkililer açıklasın….

 • a.mehdi öz-almanya
  18 Ekim 2014 06:18

  resim güzelde,bayburtlu,yu sevindirecek,büyük müjdeler olmadı!,acemi birliği-demiryolu-hava alanı-üç ilçenin bayburta bağlanması gibi
  dolayısıyla,bu büyük yatırımlara hasret kaldı bayburtlular.,inşallah bayburt ak.parti yönetimi ve vekil ,aşk ve inançla çalışır,?.esen kalınız.
  not:bayburt spor,gibi.!!!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.