Anadolu Gençlik Derneğinden İsrail’le Anlaşması Uyarısı

 • Albümün Tarihi: 24 Haziran 2016
 • Bu Albüm 2369 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye’nin İsrail ile anlaşma yapmasının hiçbir gerekçesi olmadığını belirten bir basın açıklaması yaptı.

Cuma namazı çıkışında Yakutiye camisi canında yapılan basın açıklamasına, Saadet Partisi İl Başkanı Osman Nuri Temur, İlçe Başkanı Abdulmecit Bekmezci ve çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasında İsrail kınandı.

Türkiye’nin İsrail ile anlaşma yapma gibi bir girişimde bulunmasının hiçbir gerekçesi olamayacağını ifade eden, Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Fariz Tütüneken’in yaptığı basın açıklaması şöyle;

Mübarek bir zaman dilimindeyiz. İnsanlara bir hidayet rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Ramazan ayındayız. Dünyanın her yerinde, varlıklı ya da yoksul, mazereti olmayan tüm Müslümanların oruç tuttuğu, akşam ezanı ile birlikte iftar ettiği günlerdeyiz.

Doğuda Endonezya’dan, batıda Fas’a kadar uzanan İslam coğrafyasında besmele ile oturulan iftar ve sahur sofraları kuruluyor, teravihler kılınıyor, Ramazan bereketi yaşanıyor.

Diğer taraftan İslam coğrafyasının birçok bölgesinde çatışmalar, patlamalar, karmaşa ve belirsizlik son bulmuş değil. İftar ve sahurlarını sokaklarda, çadırlarda bir lokma ekmek ve bir bardak su ile yapan kardeşlerimiz var.

Efendimiz, müjdecimiz, kurtarıcımız Hazreti Muhammed (sas) şöyle buyurmuştur: 

“Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. O’na zulmetmez ve O’nu zalime teslim etmez. Kim kardeşinin yardımında bulunursa Allah da ona yardım eder. Kim bir Müslüman’ın sıkıntısını giderirse Allah da onun kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir.”

Biz Müslümanlar hangi renkten, ırktan ve dilden olursak olalım bir kardeşler topluluğuyuz.  Bir binanın duvarlarındaki iç içe geçmiş taşlar gibi sarsılmaz bağlar oluşturmak inancımızın gereğidir.   

Bizim için İstanbul, Edirne, Bursa, Konya, Diyarbakır, Urfa ne ise Bağdat, Şam, Beyrut, Tahran, Kahire de odur. Bizim için Mekke ve Medine nasıl mukaddes beldelerse aynı şekilde Filistin toprakları ve Kudüs de mukaddes beldelerdir.

Efendimiz (sas), ilk kıblemiz olan ve işgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa için hepmize bir mükellefiyet yüklemiştir: 

“Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin’’ buyurmuşlardır.

Elbette burada zeytinyağı bir semboldür. Efendimiz(sas) henüz o zaman için fethedilmemiş Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın önemini bildirmek bu hadisi beyan etmiştir.

Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin ve tebliğin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmaktır.

Evet, bugün Kudüs ve Filistin işgal altındadır.  İsrail’in işgali altındadır. Emperyalizmin hesabına çalışan tüm yayın organları ve merkezler Müslümanlardan bu işgali unutmalarını istemektedirler.

Bizden Filistin ve Kudüs davamızdan vazgeçmemizi istemektedirler.

Bizden Mescidi-i Aksa’ya kandillerinde yakılmak üzere zeytinyağı göndermemizden vazgeçmemizi istemektedirler.

Bizden ilk kıblemize sahip çıkmaktan vazgeçmemizi istemektedirler.

Bizden Batı Şeria’da ve Gazze’de İsrail namlularının ucunda yaşayan Filistinli kardeşlerimizden vazgeçmemizi istemektedirler.

Ve bizden İsrail’in Mavi Marmara saldırısını, dokuz şehidimizi ve İsrail’in şehit ettiği on binlerce Müslüman’ı unutmamızı istemektedirler. Bugün işgalci İsrail’in bir Milletvekili, Siyonist Birlik Partisi’nin milletvekili Ksenia Svetlova İstanbul’a geliyor.  Biz soruyoruz bu ziyaret Mavi Marmara şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaz mı?

26 Haziran Pazar günü, Gazze’ye uygulanan abluka kaldırılmadığı halde Avurpa’da bir şehirde işgalci İsrail Başbakanının özel temsilcisi Joseph Ciechonover ile masaya oturulacak.   Biz soruyoruz bu Filistinli Müslümanların ve tüm İslam coğrafyasının kalbinde bir yara açmaz mı?

Biz Müslüman’ız, bir kardeşler topluluğuyuz ve üzerimize düşen uyarı vazifesini yapıyoruz.

Bugün Irak’ı karıştıran, Suriye’yi karıştıran, ırkçılık ve mezhepçiliği kışkırtan, İslam coğrafyasındaki kardeş kavgasını körükleyen güç Siyonizm’dir.

İsrail ile anlaşma yapmanın hiçbir gerekçesi olamaz.

Ankara, bu coğrafyada barışın tesisi için elbette Şam ile Bağdat ile Tahran ile Kahire ile Beyrut ile bir masa etrafında oturup anlaşmalıdır. Ancak birbiriyle komşu her Müslüman ülkeyi birbirine düşüren İsrail ile anlaşılacak bir husus yoktur.

Bu milletin ne vicdanı, ne inancı, ne de kimliği böyle bir anlaşmayı kabul edemez.

Biz, huzur ve barışı getirecek adımları, İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle birlikte olmakta görüyoruz. 

Allah şahittir ki şehitlerimizin kemiklerini sızlatmamak için, üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık.

Allah tüm Müslümanlara istikamet üzere yaşamayı ve can emanetini de bu halde teslim etmeyi nasip etsin.

Allah bu mübarek Ramazan ayında başımızı önümüze eğdirmesin.

Allah bu mübarek günleri herkes için bir hidayet vesilesi kılsın.

Allah bu mübarek günleri kardeşlik, barış ve huzur vesilesi kılsın.

 

 

 

 

Bu yazıya 11 Yorum Yapıldı.

 • Abbas yolcu
  24 Haziran 2016 17:40

  İktidarın İsrail ile kavgası ,oy devşirme üzerine kurulmuştur..
  40 yıldır bu sistem devam eder..Mütedeyyin ,temiz dindar
  insanlarımız bunu bir türlü göremedi ,daha doğrusu görmesini
  istemediler….Bu metod halen seçimlerde kullanılır..İsrail,Filistin,siyonizim
  derler….Reyleri götürürler…
  İsrailinen anlaşacaklar değil, anlaştılar bile, pürüzler yok ediliyorMUŞ…….
  ALLAH milletimize feraset vere diyoruz….

 • ahmet
  24 Haziran 2016 17:45

  Aklın yolu bir, Müslümana Müslümandan başkasının faydası yok….

 • mümin
  24 Haziran 2016 22:30

  çok doğru bence de daha dün israile şunu yaparız bunu yaparız diyenler bugün israille anlaşmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar bu çok yanlıştır israille anlaşılması yanlıştır

 • bayburtlu
  24 Haziran 2016 23:32

  şükürler olsun birileri israil karşıtlığının safsatadan ibaret olduğunu anlamışlar bu hükümet yeri gelir israil karşıtlığı yapar yeri gelir pkk karşıtlığını kullanır yeri gelir abye karşıyım der yeri gelir esatla düşmanım der ancak unutulmasın ki bunlar sadece seçim dönemlerinde hatırlanır sonra yine saman altından bu oluşumlarla anlaşırlar hatta ortada bir anlaşmazlık yoktur bunu halka anlaşmazlık varmış gibi yuttururlar bizim gariban halkımız da bunları müslümanların sesi gibi zanneder halbuki ortaka kandırmacadan başka bir şey yoktur gerçeklerin er yada geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır bu da kendini bwlli ediyor zaten hayırlı akşamlar dilerim herkese allaha emanet olun

 • Sinirhastasi
  25 Haziran 2016 20:09

  Ah benim güzel ülkemin güzel insanları .. geçmiş söylemlerin işlerin tamamen toplumun gazını almaya yönelik olduğunu yeni anladınız… şimdi sormak lazım hani o sendikalar Nerede İsrail karşıtı hükümet destekçisi sendikalar nerde ? Israil e söyle yapacağım böyle yapacağım diyen leri alkış a boğan , yurdun her köşesinde kendini Parçalayan sendikalar. Vakıflar STKlar nerdesiniz.

 • gurbetten
  27 Haziran 2016 15:40

  Anlaşma yaptılar bile,televizyonlar bangır, bangır haber veriyor….
  Bu basın açıklamasını yapan zevat seçimde kime oy vereceksiniz
  onu söyleyin, siz DİK durun..Bu iktidar ticaret hacmini ,İsrail le
  beş katına çıkarmış, Marmara katliamından sonrada ticaret hız
  kesmemiş…
  TÜRK dünyası hiç aklınıza gelmeyecek.. Kahrolsun siyonizm
  israil, Filistine özgürlük naraları ,gelsin oylar…..
  Böyle başa , böyle tıraş..

 • halit yücesoy/dısburg
  28 Haziran 2016 14:29

  israel ile anlaşma değilde,ona benzer bir durum.!!,dolayısıyla,sn c.başkanı,nın siyasi angajman gereği
  yapılan işleri ortada.!!,bu itibarla uzun vadede kazanan,yine gazzeli olacaktır,zira Yeni Türkiye.!!,gaz-
  zeye,su, hastane yaptırıyor.!,tşk,ler Türkiye.
  önemine binaen:Hz.Muhammed S.A.V döneminde,yahidilerle bazı antlaşmalar yapılmıştır.!!,bilmedi-
  ğimiz çok işler vardır,olabilir.!!!,bu itibarla dua etmeliyiz.,hayırlı bayramlar,dısburg/Almanya

 • makbule yücesoy/dısburg
  28 Haziran 2016 14:53

  rahmetli,necmettin Erbakan nın halifi sn r.tayyib erdoğandır,(t.c.c.başkanı)dolayısıyla,yahudilerle yapılan anlaşma,da …kaygan,, zemini çok iyi bilir,rahat olmak lazım,C.Allah yar ve yardımcısı olsun
  İnşaallah oyuna gelmez,.ustad n.erbakan,a Allah rahmet eylesin.45 yıl dır bu davanın hadimleriyiz.

 • Hamburg
  29 Haziran 2016 01:06

  Disburgtan yazan hemşehrilerim, tam kurşun askergibisiniz…
  Erbakan ihanet etti diyor, bunlar talebesiydi falan ,filan teranesi
  beyler, tabiri caizse dediklerimizi yuttuk, abluka falanda kalmadı
  başka gözlükle bakmayın, Türkiyenin çıkarları gazzenin çok çok önünde
  tam mağlubiyet yaşıyoruz..Allah feraset vere..

 • bayburtlu
  29 Haziran 2016 12:21

  eyvallah bu anlaşmanın tam anlamıyla geri vites olduğu apaçık bir şekilde ortada hala buradan bi başarı devşirmeye çalışanları anlamak çok zor onlar artık türkiyenin açıkça yenildiğini görseler bile bu hükümetin başarısı falan diyebilirler gözleri resmen kör olmuş artık hükümetin başarısızlığından bile büyük bi başarı çıkarabiliyorlar pes doğrusu diyorum

 • hasan
  29 Haziran 2016 18:52

  bizim milletimizin hepsi aklı evvel.yorumlara bak.gazzeliler menmunmu sen ona bak kardeşim.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.