Baksı Müzesinde Sergi Hazırlıkları Devam Ediyor

  • Haberin Tarihi: 21 Haziran 2018
  • Bu haber 566 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Baksı Müzesinde Sergi Hazırlıkları Devam Ediyor

 

Türk seramik sanatçısı Alev Ebuzziya’nın modern seramik formları ile geleneksel üretimi buluşturan eserlerinin yer aldığı “Toprak” sergisinin hazırlık çalışmaları Baksı Müzesi’nde devam ediyor. 

Baskı Müzesindeki sergi çalışmasına Vali Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Seramik Sanatçısı Alev Ebuzziya ve ulusal medya kuruluşlarından temsilciler katıldı. 

Kemal Servi Koleksiyonu’ndan sanatçıya ait çeşitli eserlerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Pehlivan, sergi küratörü Haldun Dostoğlu ve Alev Ebuzziya’dan bilgi aldı. 

Baksı Müzesi’nin önemli bir sergiye ev sahipliği yapmasının önemli olduğunu ifade eden Pehlivan, “Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı kültür sanat ödülüne layık görülen, bu bağlamda müzecilik alanında ulusal ve uluslararası pek çok ödül sahibi olan Baksı Müzesinin Bayburt İlimizde olması, böylesi değerli sergilere ev sahipliği yapması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Baksı Müzesi’nde bugün ön izlemesi gerçekleştirilen ve yakında resmi açılışı yapılacak olan “Toprak” sergisini görmeleri için Bayburtlu hemşerilerimiz başta olmak üzere herkesi Bayburt’a ve Baksı Müzesine davet ediyoruz. Bu faaliyete ev sahipliği yapan başta Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan olmak üzere katkı sağlayan büyün kişi be kurumlara ve özellikle bugün ön izlemesini gerçekleştirdiğimiz “Toprak” temalı sergisiyle modern seramik formları ile geleneksel üretimi bir araya getiren ve bunu ilimize taşıyan seramik sanatçısı Alev Ebuzziya ve koleksiyonunu paylaşan Kemal Servi’ye teşekkür ediyorum.” dedi. 

20 Haziran ile 20 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olacak sergide sanatçının ismiyle özdeşleşen eserlerinden örnekler yer alıyor.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.