AK Parti’de Siyaset Akademisi Başlıyor

 • Haberin Tarihi: 28 Haziran 2016
 • Bu haber 2568 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
AK Parti’de Siyaset Akademisi Başlıyor

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen siyaset akademisinin bu yıl 17’ncisi düzenlenecek.

Eğitimler öncesi bilgi veren AK Parti Bayburt il Başkan’ı Hakan Kobal AK Parti’nin geniş kapsamlı faaliyetlerinden birisi olan siyaset akademisinin; partide seçmenlerin bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak, katılımcıların tarih, siyasal tarih, ekonomi, dış politika ve diğer alanlarda uzmanlar tarafından bilgilendirildiği, Türkiye geneline teşkilatlar aracılığı ile yaygınlaştırılan eğitim faaliyetlerinden biri olduğunu söyledi.

Kobal sözlerine şöyle devam etti:

“Siyaset akademisi herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının geleceği Türkiye’nin şekillenmesinde etkin rol üstleneceği bireyler olarak konumlandırılıp hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine bir görev edinmiştir. Bu doğrultuda 2008 Ocak ve 2013 Haziran tarihleri arasında farklı fikir ve siyasal eğilimlerde olan 50.000’i aşkın kişi siyaset akademisinde eğitim görme imkanı bulmuş, katılımcılardan 25.000’i eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak sertifika almışlardır” dedi.

Siyaset akademisinin 16 dönemdir ülkemizde kesintisiz bulunan tek eğitim faaliyeti olduğunu aktaran Kobal Ulusal bir niteliğe bürünen siyaset akademisi, katılımcıları ve verilen eğitim düzeyi ile lisansüstü bir düzeye ulaşmıştır. Temmuz 2016’da 17. dönemi 81 ilde başlayacak olan siyaset akademimizin yeni hedefi ‘Büyük Güç Türkiye’ için gerekli olan siyasi ve idari yapıların tartılacağı, bilgilendirileceği özellikle dünyadan örneklerle somut uygulamalara dayalı bir akademik programın müfredatından oluşmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak 4 genel başlık altında yaklaşık 60 alt başlık olarak toplanmıştır. 10 hafta boyunca haftada en az 12 saat 3 gün ders takip edecek olan katılımcılarımız Türk siyasetine giriş, siyasal sistemler ve ideojiler, siyasal strateji ve iletişim becerileri başlıklarına ek olarak bu yıl deneyim ve paylaşımları bölümünde demokratik bir platformda daha fazla tecrübe ve siyasi hikayeye birinci ağızdan da şahit olma şansını elde edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Kayıtlar hakkında da bilgi veren Kobal,”AK Parti siyaset akademisine katılmış olmak, bundan sonraki dönemlerde AK Parti teşkilatlarında görev alma sürecinde önemli bir farklılık oluşturacaktır. 1 Temmuza kadar devam edecek olan siyaset akademisi kayıtlarımız, 1 Temmuzda sonlanacak ve siyaset akademisi programımız parti binamızda 11 Temmuz itibarıyla başlayacaktır.” diye konuştu.

Kaynak: Ak Parti İl Teşkilatı

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • ahmet
  28 Haziran 2016 15:59

  bayburt için elinden geleni yapan mütevazi dürüst çalışkan başkanım ama kurumlarda amirlerin birçoğu vasıfsız ahbab çavuş ilişkisi bunada el atarsanız teşekkür aynı insanlar aynı yüzler akraba kardeş yakın allah rızası için en büyük sorun bu çözüldümü bayburtumuz şaha kalkacaktır bakanımız çok kiymetli birde sizden halk menmun allah yolunuzu açık eylesin durmak yok yola devam hedef 2023 muhtemelen ilk seçimde hakan bey bayburt milletvekildir

 • ZEHRA
  29 Haziran 2016 05:23

  SAYIN BAŞKAN BAYBURT DEVLET HASTANEMİZDE KADIN DOGUM UZMANI OLMAYIP. ARTIK NE OLDUYSA, .SON ON BEŞGÜNDÜR BU MİLLET GÜMÜŞHANE ERZURUM TRABZON YAPA YAPA ANASI AGLADI…..ZAVALI GARİBAN MİLLETİMİZİN SESİ ÇIKMIYOR…..BÜYÜK GÜÇ DEMEK YÜZDE 85 OY ALAN BU MEMLEKETİN HALİ .GİT GEL BAŞKA ŞEHİRLERE HASTA TAŞI……BU ELEŞTİRİ DEGİL ,AMA MALESEF ÜZÜCÜ VE DEVAMLILIK HALİNE GELMİŞ BİR MESELESİDİR.

 • ALİ
  29 Haziran 2016 09:56

  Hakan Başkanım 2019 Milletvekilliği size yakışır. Şimdiden hayırlı olsun

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.